Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Uszczelka miski olejowej?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, panowie mam pytanie.. Czy to co jest widoczne na zdjęciach poniżej świadczy o zużytej uszczelce miski olejowej? I co to może być co widać na zdjęciach, te wycieki na całym obwodzie uszczelki, nie mam pojęcia co to może wyciekać olej raczej miałby czarną barwe, a ta ma taki jakby pomarańczowy...

1yoaf.jpg

2dsn6ew.jpg

Opublikowano

Ciężko coś ocenić......może organoleptycznie spróbuj.......na palec i pod nos.......poczujesz czy to olej czy np.płyn chłodniczy.......

Opublikowano
  • Autor

Mi to idzie na płyn chłodniczy.. Ale nie wiem jakim cudem by tam plyn chlodniczy byl.. Bo w zbiorniku wyrownawczym mam sucho, bo plyn mi gdzies wycieka, a nie umiem zlokalizowac gdzie (kaluza pod autem). No i od czasu jak mi caky uciekl, tak nie zalewalem nowego bo przeciez nie stac mnie zeby raz na dwa tygodnie kupowac nowy plyn..

Opublikowano

Może cieknie na plastikowym trójniku w którym znajduje sie czujnik temperatury i ścieka po bloku w rejon miski. Z czasem te trójniki niestety pękają i tam zaczyna wyciekać płyn.

Opublikowano
  • Autor

Chodzi o ten trójnik który znajduje się z tyłu silnika? Jutro zobacze jak wygląda z nim sprawa.. Już dochodzą do mnie najgorsze myśli czyli uszczelka pod głowicą, ale jeśli wycieka płyn na zewnątrz to raczej nikłe szanse aby była padnięta uszczelka pod głowicą? :huh:

Opublikowano

Jedz do warsztatu za pare zł dowalą ciśnieniem i wyciek sie znajdzie.

Opublikowano

Tak ten z tyłu głowicy, jest z tworzywa a z czasem tworzywo najzwyczajniej pęka ze starości.

Opublikowano

Wtrącę się:

Czy aby wymienić uszczelkę pod miską muszę odkręcać sanki zawieszenie itp. Czy też dostęp jest dobry dotyczy 1,9tdi AVG?

Opublikowano

Drugi sposób to silnik podnieść do góry ale wydaje mi się, że w silniku AVG miska jest aluminiowa i nie ma uszczelki lecz jest montowana na sylikonie.

Opublikowano

Tak zgadza sie miska jest ameliniowa i daje sie na silikon.

Przy okazji można odkręcić smoka i go wyczyścić :wink:

Opublikowano

co to smok

Opublikowano

Wtrącę się:

Czy aby wymienić uszczelkę pod miską muszę odkręcać sanki zawieszenie itp. Czy też dostęp jest dobry dotyczy 1,9tdi AVG?

Jesteś w ogóle pewny, że olej cieknie na połączeniu miski z blokiem?

Opublikowano
  • Autor

Witam, dzisiaj samochod sie normalnie rozciekł.. woda normalnie kapie tak hmm 1 kropelka co 10 sekund, kapie dokładnie z tego łuku miski (1 zdjęcie). Najciekawsze jest to, że płynu w zbiorniczku nie ma, a cieknie normalna biała ciesz o zapachu płynu.. Jakim cudem? nie wiem co dalej robić? oleju nie przybywa, mazi pod korkiem od oleju także nie ma..


I co nikt nie ma żadnego pomysłu? :/

Opublikowano

Jedno co pewne to że płyn chłodniczy, widać że cieknie z góry po bloku i skrapla się też na misce. U mnie było podobnie. Ciekł ten wąż z trójnikiem. co łączy pompe wody, głowice i chłodniczkę oleju. Wygląda tak : http://allegro.pl/meyle-rura-waz-chlodnicy-seat-alhambra-cordoba-i4673032269.html. Z tego co wiem to często pękaja

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.