Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszczelka miski olejowej?


Cycu87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie mam pytanie.. Czy to co jest widoczne na zdjęciach poniżej świadczy o zużytej uszczelce miski olejowej? I co to może być co widać na zdjęciach, te wycieki na całym obwodzie uszczelki, nie mam pojęcia co to może wyciekać olej raczej miałby czarną barwe, a ta ma taki jakby pomarańczowy...

1yoaf.jpg

2dsn6ew.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś ocenić......może organoleptycznie spróbuj.......na palec i pod nos.......poczujesz czy to olej czy np.płyn chłodniczy.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to idzie na płyn chłodniczy.. Ale nie wiem jakim cudem by tam plyn chlodniczy byl.. Bo w zbiorniku wyrownawczym mam sucho, bo plyn mi gdzies wycieka, a nie umiem zlokalizowac gdzie (kaluza pod autem). No i od czasu jak mi caky uciekl, tak nie zalewalem nowego bo przeciez nie stac mnie zeby raz na dwa tygodnie kupowac nowy plyn..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cieknie na plastikowym trójniku w którym znajduje sie czujnik temperatury i ścieka po bloku w rejon miski. Z czasem te trójniki niestety pękają i tam zaczyna wyciekać płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten trójnik który znajduje się z tyłu silnika? Jutro zobacze jak wygląda z nim sprawa.. Już dochodzą do mnie najgorsze myśli czyli uszczelka pod głowicą, ale jeśli wycieka płyn na zewnątrz to raczej nikłe szanse aby była padnięta uszczelka pod głowicą? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się:

Czy aby wymienić uszczelkę pod miską muszę odkręcać sanki zawieszenie itp. Czy też dostęp jest dobry dotyczy 1,9tdi AVG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi sposób to silnik podnieść do góry ale wydaje mi się, że w silniku AVG miska jest aluminiowa i nie ma uszczelki lecz jest montowana na sylikonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza sie miska jest ameliniowa i daje sie na silikon.

Przy okazji można odkręcić smoka i go wyczyścić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się:

Czy aby wymienić uszczelkę pod miską muszę odkręcać sanki zawieszenie itp. Czy też dostęp jest dobry dotyczy 1,9tdi AVG?

Jesteś w ogóle pewny, że olej cieknie na połączeniu miski z blokiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj samochod sie normalnie rozciekł.. woda normalnie kapie tak hmm 1 kropelka co 10 sekund, kapie dokładnie z tego łuku miski (1 zdjęcie). Najciekawsze jest to, że płynu w zbiorniczku nie ma, a cieknie normalna biała ciesz o zapachu płynu.. Jakim cudem? nie wiem co dalej robić? oleju nie przybywa, mazi pod korkiem od oleju także nie ma..


I co nikt nie ma żadnego pomysłu? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co pewne to że płyn chłodniczy, widać że cieknie z góry po bloku i skrapla się też na misce. U mnie było podobnie. Ciekł ten wąż z trójnikiem. co łączy pompe wody, głowice i chłodniczkę oleju. Wygląda tak : http://allegro.pl/meyle-rura-waz-chlodnicy-seat-alhambra-cordoba-i4673032269.html. Z tego co wiem to często pękaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...