Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Manetka wycieraczek przedlift avant


fanthomas18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Orientuje się ktoś, który pin odpowiada za włączenie spryskiwacza tylnej szyby w B5 przedlifcie avancie? Chciałem pod ten guzik podłączyć spryski lamp :)


Nikt nie wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie ori przekaznik za 30 zł na alledrogo i nie kombinuj, też z tym walczyłem i wiem że nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś rozwinąć trochę swój komentarz? :D Mi chodzi o podłączenie tego tak, żeby mieć osobny guzik do sprysków lamp i żeby to było w miarę ori rozwiązanie, tzn ori guzik, ten od sprysków tylnej szyby się nadaje idealnie tylko ni chu chu nie wiem jak to podłączyć :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co rozumiesz pod pojęciem "w miarę ori" Ja kupiłem ori zderzak ze spryskami, zbiornik z wyjściem na dwie pompki od polifta oraz wspomniany przekaźnik(229). Jest na niego miejsce w skrzynce z przekaźnikami,trzeba jedynie poprowadzić przewód do pompki i zrobić mostek który uruchomi te spryski tylko po włączeniu świateł. W razie byś wybrał taką opcję, mogę cyknąć kilka fotek co i jak w temacie elektryki.

Edytowane przez GOLI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce kupić spryski od Pana Tadeusza, zamontować je w swój zderzak, zbiornik na 2 pompki już mam i chciałbym podłączyć pompkę od sprysków tak, żeby włączać spryski lamp tym guzikiem na manetce co jest w avancie od spryskiwacza tylnej szyby. Ja mam sedana, więc ten guzik jest u mnie niewykorzystany. Manetkę od avanta już kupiłem, w wolnej chwili chciałem sobie zrobić całą instalację żeby mieć już gotową :)


Po prostu chce mieć spryski lamp podłączone pod osobny włącznik, żeby je włączać kiedy chce a nie przy każdym myciu szyby :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec tygodnia (pewnie sobota) planuje wymiane żarówek w liczniku więc będę miał zdjętą obudowę kierownicy, jak nie zapomnę to Ci sprawdzę który to pin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łatwiej i szybciej wziąć miernik i sprawdzić? No chyba, że lubisz mieć wszystko podane jak na tacy...

Wysłane z terenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem probówką i nic nie wywnioskowałem :kwasny: Nowa manetka w dużej kostce ma 1 pin więcej niż jest w mojej wtyczce, próbowałem probówką złapać plus i ten wolny pin, masę i wolny pin i nic nie wywnioskowałem. Oczywiście przy próbach naciskałem ten guzik na manetce. Z tego co pamiętam to na tym dodatkowym pinie w manetce jest stały plus. To jest bodajże ten pin, który zaznaczyłem na fotce

http://www.directupload.net/file/d/3780/rjzbpdo8_jpg.htm


Ja w swojej kostce mam tam pusty slot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a tak nawiesem, powiedzcie czy to normalne, że jak włączam spryskiwacz tylnej szyby to załącza sie tez przód? Nie wiem gdzie szukac przyczyny tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne, pin którego szukasz jest w małej kostce, której nie masz w swoim aucie :P Do tego przycisku sa dwa piny w małej kostce,interesuje cie pierwszy rząd od kolumny kierownicy, są trzy piny tobie potrzebne są dwa górne.Pod jeden dajesz (+) po włączeniu świateł a drugi to wyjście na pompkę :hi:

Edytowane przez GOLI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz że nie mam? To jest ta kostka co od fisa? To ją mam :wink: Dzięki za pomoc :thumbup1:


Sprawdzałem tak jak mówiłeś i nie działa nic:/ zero reakcji, próbowałem na różne sposoby ale nic się nie dzieje:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś może czy u siebie też tak masz? Spróbuję jeszcze coś kombinować;)

Goli, sprawdzałem dziś z elektrykiem tą manetke swoją i na początku nie dawała żadnych oznak życia na wskazanych przez Ciebie pinach, rozebraliśmy ją, złożyliśmy i jest tak jak mówisz, widocznie coś nie stykało w niej:) dzięki za pomoc jeszcze raz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...