Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Blokujące się zaciski z tyłu w A4b5 Quattro


Krzysztof29it

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich .Może na wstępie opiszę sytuacje - potem pytanie .

A mianowicie : pól roku temu wymienione łożyska z tyłu , tarcze i klocki .Żadnych problemów.Po 4 miesiącach jazdy auto stało miesiąc nieużywane - nadal nic się nie działo .2 tygodnie temu zostawiłem toczydło na tydzień na placu pod hotelem .( w Szwajcarii ) Po tygodniu w poniedziałek ruszam do roboty i czuje ,że coś mnie trzyma - jakbym miał pług 12 skibowy dopięty z tyłu .Staje a tylne felgi gorące o heblach nie wspomnę.Powrót z roboty - horror - postój co 3-4 km .Rozebrałem pod hotelem zaciski z tyłu i na moje oko tłoczek się nie cofa tyle co powinien - teraz pytanie - dlaczego ?? Bo nie cofają się oba tłoczki ! Czyżby oba zaciski zdechły w jednym momencie?Czy to raczej rozdzielacz siły hamowania ?Na zegarach nic si nie świeci .HELP ! Tu wjazd do mechanika może kosztami przekroczyć wartość auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, bez calkowitej rozbiórki sie nie obejdzie.

Skorodowały trzpienie od mechanizmu recznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2 tygodnie mam wracać do Polski na 4 - 5 dni.Wtedy mogę auto zostawić i niech się mechanik martwi- ja muszę tylko wrócić do kraju.W warunkach jakie tu posiadam raczej niemożliwym będzie rozbiórka zacisków.Myślę już nad kupnem innych zacisków - ta opcja ma jeszcze szanse powodzenia.

Napisałeś -"Skorodowały trzpienie od mechanizmu recznego. " - czy zdjęcie linki od recznego coś da czy raczej rdza skutecznie blokuje wszystko?

W razie wymiany zacisków - które brać?

http://allegro.pl/audi-a4-quattro-zacisk-hamulcowy-prawy-tyl-tylny-i4675129217.html

czy

http://allegro.pl/zacisk-hamulcowy-tyl-audi-a4-b5-quattro-zeliwny-i4713331925.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 250zl plus potrzebne czesci zregeneruje

dwa zaciski z jarzmami.

Dev - problem leży po stronie czasu .Mam niecałe 2 tygodnie by sie z nim uporać a jak pisałem wcześniej - jestem w Szwajcarii - więc wysyłki w obie strony zajmą więcej.Jeśli mi sie to nie uda - będę musiał zostawić tu auto i jak wróce po 1 Listopada to przywioze całe zaciski i wymienie na miejscu - choć to dla mnie najmniej korzystna opcja .Dlatego pytałem które zaciski kupić - bo musiałbym je zanabyć juz teraz - by czekały na mnie w domu jak wróce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij swoje i mi je wyslij jak będziesz w PL. W 3 dni Ci odesle i po sprawie.

Te zaciski z ElTeka to lipa, gowno robią co za 3-4 miesiące nadaje się na szmelc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...