Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpnięcie przy puszczaniu gazu


Primer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu zakładałem podobny temat jednak okazuje się że moja diagnoza była trochę mylna. No więc od jakiegoś czasu borykam się z problemem szarpnięcia samochodu przy gwałtownym puszczeniu pedału gazu. Wcześniej myślałem że ma to związek z wciskaniem sprzęgła, jednak się pomyliłem,. No więc problem występuje gdy ruszamy z miejsca, pierwszy bieg puszczamy gaz żeby zmienić bieg i w ty momencie czuć takie szarpnięcie/uderzenie. Problem występuje tylko gdy staramy się jechać szybko, gwałtownie, tylko przy pierwszym i drugim biegu. Kiedy jedziemy na trójce czy czwórce zjawiska nie zaobserwujemy. Kiedy ruszamy delikatnie, powoli puszczamy gaz nie ma możliwości żeby problem wystąpił. Orientuje się ktoś gdzie szukać przyczyny tych poszarpywań? Dodam że silnik to 1.9tdi 110koni AFN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kolego, jak zgrasz puszczenie gazu i wciskanie sprzęgła to nie ma chu** że szarpnie

Właśnie może nie do końca jasno się wyraziłem. Samochód szarpie nie dotykając sprzęgła. Jadę puszczam gwałtownie gaz i jest szarpnięcie. Chwilę zajęło mi dojście do tego bo wiadomo że przeważnie puszczamy gwałtownie gaz zmieniając bieg czyli wciskając sprzęgło jednak jeśli nie ruszymy sprzęgła szarpnięcie to i tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze i klocki raczej nie mają żadnego związku z szarpaniem. Ja bym obstawiał poduchy, albo luzy na przegubach napędowych. Wejdź pod samochód, albo zdejmij przednie koła i obejrzyj osłony przegubów oraz poruszaj przegubami. Powinieneś wyczuć czy mają zbyt duży luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada to poduchy sprawdzic. Kumpel mial tak w golfie a byla poducha pod skrzynia wrecz rozerwana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...