Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 Opony 225/50 R17


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

do tej pory jeździłem na 15-tkach zimą ale planuję zrobić mod na większe hamulce a więc i na zimę będą potrzebne większe koła i tutaj pytanie, mam ori alu 17-tki które chciałbym sobie zostawić na zimę i chciałbym założyć na nie opony jak w temacie 225/50 R17, wiem, że będzie mi nieznacznie przekłamywać licznik (około 1km/h za dużo przy 50km/h i 3 przy 150km/h) ale to mogę przeboleć, wolę większy komfort jazdy zimą, pytanie czy do zawieszenia 1BE trochę większa średnica nie będzie problemem ? wiadomo, zimą lubi trochę śniegu powłazić w nadkola, jeździ tak ktoś ? można zakładać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

To idealny zamiennik 235/45/17 który jest dedykowany do B6/B7

Mam takowy rozmiar i sobie chwalę

Tyle że letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze z 215/50, ja teraz złożyłem taki komplet na ori alu.

225/50/17 wygląda trochę komicznie w B7, wchodzi bez problemu, ale po prostu wygląd to to ma z du...

Zwiększając średnicę felgi, trzeba się liczyć z niższym profilem jeżeli chce się zachować średnicę koła jaką obliczył producent dla danego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ci zależy, ale nie każda opona ma rant ochronny w tym rozmiarze. Kupiłem Nokian WR A3 i niestety 215/50/17 nie ma rantu, ale postawiłem na właściwości jezdne i cenę, zamiast na wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie myślę o tych samych oponach, teraz mam jako letnie Uniroyal Rainsport 2 w rozmiarze 225/45 na tych felgach i też felga nie ma osłony, nawet jakby lekko wystaje przed oponą, nauczyłem się już o tym pamiętać przy parkowaniu przy krawężnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pewnikiem opony już kupił (i te które zamierzał kupic występują w rozmiarze 215/50/17), ale...

Faktem jest,że 215/50/17 jest idealnym rozmiarem do By6/By7 (i sam bym takiego szukał), ale faktem jest również, że wielu naprawdę fajnych modeli opon nie ma w tym rozmiarze , są za to oferowane w rozmiarze 225/50/17

Różnica obwodów to zaledwie 2%

Aktualnie wszystkie fajne zimówki (fajne dla mnie oczywiście) z rantem ochronnym są w tym nieodpowiednim rozmiarze niestety :(

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2% mieści się w tolerancji więc nie ma przeszkód by ich nie zakładać.

Zależy co kto lubi a o gustach się nie dyskutuje.

:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chce na moje Monoblocki R17 7.5 szerokie załozyć opony letnie o rozmiarze 225/50 R17 zawieszenie mam z slina podejdzie ten komplecik do mojej A4 B7 Kombi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...