Skocz do zawartości
IGNOROWANY

(AVF) Wymiana skrzyni z GBA na HCK


mateusz16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Audi a4 b6 1.9TDI AVF z 6-biegową skrzynią o kodzie GBA. Mój problem: Ciężko wchodzi wsteczny i czasami pierwszy bieg. Wgl wszystkie biegi mają jakiś dziwny opór. Przy wrzucaniu któregokolwiek biegu słychać takie metaliczne przeskoki (gdy bieg "wchodzi"). Jutro auto jedzie do mechanika, jeśli okaże się że skrzynia do wymiany to teraz pytanie czy wymiana skrzyni GBA na HCK jest P&P? Czy ta skrzynia podejdzie bez problemu? http://allegro.pl/show_item.php?item=4647211140

Na co zwracać uwagę przy kupowaniu skrzyni HCK? Czy każdy rocznik skrzyni podejdzie? Z każdej marki auta grupy vag?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany na hck potrzebne :

Cięgna

Łapa poduszki

1 śruba łącząca silnik ze skrzynią

Przedłużyć trzeba kabel wstecznego

Przy wysprzęgniku może być mniejsza średnica przewodu płynu,można zostawić swój wysprzęgnik

Po za tym p&p

Co do rodzaju hck jest jeden model więc każda podejdzie ( audi b7,exeo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ciezko wchodzi 1-ka, wsteczny i cala reszta to smierdzi tutaj zajezdzonym sprzęgłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta od A6 też jest taka sama? Widać tutaj łape http://allegro.pl/skrzynia-biegow-audi-a6-4f0-170-km-2-0-tdi-hck-i4678015096.html


Mam nadzieje że na tym się skończy i nie będzie trzeba wymieniać też skrzyni. Jeśli sprzęgło będzie do wymiany to jakiej firmy polecacie? Audi jest po sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta od A6 też jest taka sama? Widać tutaj łape http://allegro.pl/skrzynia-biegow-audi-a6-4f0-170-km-2-0-tdi-hck-i4678015096.html

Mam nadzieje że na tym się skończy i nie będzie trzeba wymieniać też skrzyni. Jeśli sprzęgło będzie do wymiany to jakiej firmy polecacie? Audi jest po sofcie.

Skrzynia taka sama ,łapa nie wiem czy podejdzie ,ja swoją mam z a4 b7 2007 r,ale możliwe że to sprzęgło jak napisał Dev,w mojej biegi chodziły elegancko ale wyła dlatego wymieniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słysze ciche wycie przy predkości 90km/h i wzwyż. Tylko czy to skrzynia? Nie wiem. Gdy włacze wsteczny i cofam to słychać taki wyjący dźwięk jak w samochodach benzynowych. Dzisiaj auto jedzie do mechanika. Zobacze co powie i dam znać jak wygląda sytuacja.

Mechanik chce wywalać skrzynie żeby sprawdzić w jakim stanie jest sprzęgło.

Czy sprzęgło z BRD podejdzie P&P do mojego AVF bo mechanicy nie mają o tym pojęcia....?

Odpowie ktoś?

Edytowane przez mateusz16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ponownie, do wymiany jest tarcz , docisk sprzęgła i łożysko oporowe. Ale mechanik powiedział że problemem niewchodzących biegów nie jest sprzęgło. Mówi że do wymiany będzie skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słysze ciche wycie przy predkości 90km/h i wzwyż. Tylko czy to skrzynia? Nie wiem. Gdy włacze wsteczny i cofam to słychać taki wyjący dźwięk jak w samochodach benzynowych. Dzisiaj auto jedzie do mechanika. Zobacze co powie i dam znać jak wygląda sytuacja.

Mechanik chce wywalać skrzynie żeby sprawdzić w jakim stanie jest sprzęgło.

Czy sprzęgło z BRD podejdzie P&P do mojego AVF bo mechanicy nie mają o tym pojęcia....?

Odpowie ktoś?

Podejdzie na 100% sam jestem po takiej wymianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie tarczy sprzęgła, docisku, łożyska oporowego oraz skrzyni na HCK z 2007 roku. Teraz jest wszystko ok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...