Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana uszczelki pod głowicą


Hopek_a4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po zdjęciu osłon wszystko z prawej strony silnika ociekało olejem. Po wytarciu i umyciu silnika próbowałem zlokalizować wyciek, niestety na jalowym biegu nic sie nie pokazywało dopiero po przejechaniu 500 metrow pokazał sie olej. Dla pewnosci zawiązłem auto do mechanika który potwierdził że olej idzie z łączenia głowicy z blokiem silnika.

Moje pytanie, jakie rzeczy są niezbędne do wymiany prócz samej uszczelki pod głowicą, planowania i uszczelki na kolektorze ? co warto zrobić przy okazji a co jest niezbędne? Mechanik powiedział żeby liczyć w granicach 2000 zł...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym od razu robił całą głowicę. Docieranie zaworów , uszczelniacze itp. Wtedy masz spokój na lata. Trochę drogo Ci krzyknął. U mnie zrobienie głowicy 20v bez wymiany zaworów (nie trzeba jeśli proste) to ok 350-400zł. Więc koleś krzyknął 1600zł za parę pierdół i robociznę. Przyjedź do mnie a zrobię Ci wszystko za maks 1200 :grin: U nas na warsztacie za wyjęcie i włożenie silnika biorą 500zł.

No chyba , że w cenie wliczył już kompletny nowy rozrząd przy okazji do wymiany.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie cieknie z uszczelniacza walka rozrządu, i wydaje sie ze uszczelka pod głowicą poszła, o msly wlos i też bym zciagał głowice, dopiero doradzili mi na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrzad wymieniałem dokładnie 3 tygodnie temu, przy okazji miałem sciagana pokrywe zaworów bo wyskawiał bład na zmiennych fazach rozrządu co sie okazało napinacz do wymiany ;/

Jak sie upewnic czy rzeczywiści cieknie z uszczelniacza walka rozrządu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic innego jak zdjąć co można, umyć i patrzeć. Innej metody nie ma chyba :) A skoro ściągałeś pokrywę to bym się przyjrzał bardzo dokładnie zanim podniesiesz głowicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz łańcucha był wymieniany przy rozrządzie?,bo u mnie właśnie po jego wymianie zaczeło lać,po zewnętrznej stronie uszczelniacza,a mogłem wymienić od razu.

Edytowane przez strazak93
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...