Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubywa płynu chłodniczego


kwiatekwojak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moja audi a4 b5 poniewaz wycieka mi płyn ze zbiornika wyrównawczego a dokładnie z odpowietrznika i musze ciągle dolewać wody zdemineralizowanej. Czy miał ktoś już taki przypadek ? Proszę o pomoc bo nie wiem co to może być . Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wycieka to chyba male odkrycie ale cos tam musi byc nieszczelne... Uklad chlodenia to nie akumulator, czemu dolewasz wody zdemineralizowanej a nie plynu chlodniczego? Jak za bardzo rozcienczysz to w zime ci zamarznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem narazie dolewam wody bo szkoda dolewac G12 jak cały czas jest wyciek .. dodam że oprócz tego wycieku nie ma zadnych wycieków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz za duże ciśnienie w układzie i wydmuc**je płyn ze zbiorniczka lub uszkodzony zaworek.

Edytowane przez rikardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja miałem kiedyś podobny problem (2 razy) w golfie. Za pierwszym razem zawiesił się termostat i płyn tak zagotował, że zbiorniczek pękł, a po kilku miesiącach również ciśnienie wzrosło w ukł chłodzenia po tym jak mi strzeliła uszczelka pod głowicą.

Sprawdź czy po odpaleniu na zimnym silniku nie puchną Ci przewody (czy nie robią się zbyt twarde). Nie powinny być twarde na zimnym silniku. Na ciepłym twardnieją, ponieważ płyn się rozszerza.

Jeśli puchną na zimnym to może być coś poważnego.

P.S. Napisz czy ogrzewanie w kabinie działa prawidłowo i zerknij czy na nakrętce od wlewu oleju czy nie ma "masła" (beżowej mazi). Jak jest to masz do roboty uszczelkę pod głowicą.

Edytowane przez Lopezer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...