Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AEB]klima jak obsługiwać audi a4 B6?


bimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam mały problem..posiadam od niedawna autko audi a4 b6...sprowadzone ze stanów, klima tronic...doczytalem sie w instrukcji,ze zeby wylaczyc klime to trzeba wlaczyc econ albo zmniejszyc obroty wiatraka na maxa.....Ale pytanie jest takie czy przy nawiewie cieplego powietrza musi byc wlaczony econ...czy jak jego wylacze to wlaczy mi sie klima? Powiem tylko tyle,ze nie wazne czy jest ustawione 18 stopni czy 25 grzeje jakby bylo non stop na maxa...przy wlaczonym econ.....Gdy probowalem wylaczyc econ nie zauwazam roznicy,ale nie wiem czy tak mozna jezdzic czy sie oby czasem nie wlacza w tym czasie klima...

I jeszcze jedno czy klima dzial tylko wtedy kiedy na wyswietlaczu pojawia sie LO czy tez np przy temp. 18 stopni bedzie dmuchalo powietrzem o tej temperaturze? Jak do tego dojsc....Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk ECON służy tylko do włączenia/wyłączenia klimy, więc jak masz to wyłączone to klima powinna hulać :) i klima chodzi cały czas, nie tylko jak jest LO na wyświetlaczu :wink4: więc jeśli nie czujesz różnicy między 18 a 25 stopni to coś chyba jest nie tego... :mysli:[br]Dopisany: 22 Wrzesień 2008, 15:46_________________________________________________

Powiem tylko tyle,ze nie wazne czy jest ustawione 18 stopni czy 25 grzeje jakby bylo non stop na maxa...przy wlaczonym econ.....Gdy probowalem wylaczyc econ nie zauwazam roznicy,ale nie wiem czy tak mozna jezdzic czy sie oby czasem nie wlacza w tym czasie klima...

tego nie rozumiem... czyli Twoim zdaniem nie można jeździć z klimą... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki...Wczoraj właśnie do tego doszedłem..Ale jeżeli chodzi o grzanie to pomimo, że ustawiam tylko 18 stopni to dmucha dość ciepłym powietrzem. Dotychczas jeździłem audi 80b3 z roku 90 i nie jestem troche przywyczajony do takiego standartu. Może po prostu zmiana autka mnie tak rozgrzewa. Dzięki za podpowiedź pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on ma czujnik i powietrze leci takie aby sie dostosować do temperatury czujki, u mnie tez leci teraz przy 19 ciepłe powietrze z rana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli chodzi o grzanie to pomimo, że ustawiam tylko 18 stopni to dmucha dość ciepłym powietrzem.

no ale to zależy ile masz w kabinie... jeśli masz 13stopni to logiczne że musi dogrzać do tego co ustawiłeś i przy takiej temperaturze klimę włączysz chyba tylko na LOW (tylko po co)

tu chodzi o to że jest to urządzenie do tworzenia klimatu... kierowca ustala ulubioną temperaturę i obojętnie czy jest -30 czy +30 to ma w środku tyle ile ustawił - a ustrojstwo samo ustala czy ma włączyć klimę (zewnętrzna temperatura większa od zadanej) czy puścić tylko powietrze (zewnętrzna temperatura identyczna jak zadana) czy włączyć ogrzewanie (zewnętrzna mniejsza od zadanej)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...