Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana skrzyni manualnej na automat


Oskar722

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do wymiany manualnej skrzyni na skrzynię automatyczną i teraz powstaje wiele pytań,a mianowicie

W mojej a4 siedzi silnik diesla 2.0 170km CAHA o nr ster 03L 906 022 MH oraz napęd quattro

I teraz chodzi mi czy ktoś orientuje się jakie sterowniki obsługują skrzynię automatyczną oczywiście za wyjątkiem sterownika skrzyni. Dokładnie chodzi mi czy mój sterownik silnika obsłuży automat i jeszcze pozostaje pytanie jaki?

Z tego co mi wiadomo w naszych a4 występowały skrzynie: 7 stopniowe, 8 stopniowe i bezstopniowe.

Jeśli ktoś jest chociaż trochę obeznany w temacie to proszę o pomoc bo jednak jazda z automatem jest dużo bardziej przyjemna i wygodna oraz acc które założyłem niedawno będzie mogło się popisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej mało kto robi takie operacje ze wzgledu na koszta i problem kodowania (obsługi sterowników) .

Kodowanie jest w kilku sterownikach m.in.

( 01 Silnik, ABS 03 , 05 stacyjka, MCE 09 , Licznik 17 , KOMFORT 46 ,Gateway 19 , PDC 10)

Na pewno oprocz skrzyni do wymiany jest wał , dyfer pewnie , pedały , kaseta od skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a orientujesz się które bity trzeba zakreslic w poszczególnych sterownikach?

Tak oczywiscie :) zreszta wszystko powinien podpowiadac program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w silniku nie ma pomocnika kodowania tak samo jak i w ABS-ie. Jeśli możesz to podaj mi co i jak mam zakodowac żeby sprawdzić czy wszystkie sterowniki zadzialaja z automatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w silniku nie ma pomocnika kodowania tak samo jak i w ABS-ie. Jeśli możesz to podaj mi co i jak mam zakodowac żeby sprawdzić czy wszystkie sterowniki zadzialaja z automatem

jak masz jakis słaby ( klon VCDS) to co sie dziwisz :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W BCM1 który bait odpowiedzialny jest za wybór skrzyni . Kodowanie: 2600D0914034AF010001000000001D0D0F1C430800010101000000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W BCM1 który bait odpowiedzialny jest za wybór skrzyni . Kodowanie: 2600D0914034AF010001000000001D0D0F1C430800010101000000

szukaj w 05 i 46 KOMFORT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...