Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Słabe hamulce krzywe klocki. B7 2.0 TFSI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

W sobotę wymieniałem klocki z przodu. Okazało się że są bardzo krzywo zużyte. Tarcze też wycięte, Nowe klocki i tarcze przetoczone. Myślałem że brakuje jakieś sprężynki lub blaszek na klocku ale nic takiego w nie mogę znaleźć. Po wymianie na początku nie było hamulców. Potem coraz lepiej ale pedał dalej wpada. Mogły ktoś napisać czy są jakieś części montażowe do zacisku? Czy w tych modelach wyrabiają się prowadnice w zacisku? Dziwnie kosi ten zacisk przy wciskaniu hamulca. Zacisk takiego rodzaju:

A6_C6_A4_B7_30_ZACISK_PRZEDNI_LEWY_zpsb8

Opublikowano

sam wymieniales czy ktos ci to robil. najprawdopodobniej ktoras prowadnica jest zatarta,ale slyszalbys piszczenie podczas jazdy. dziwne,ze ci pedal wpada,sprawdzales czy nie ma wycieku? moze sciagales zacisk i zle odpowietrzyles?

Opublikowano

Zrob zdjęcie tego cuda

Opublikowano
  • Autor

Tak sam wymieniałem, znam się na tym. Odpowietrzałem i w weekend znowu odpowietrzę może tu leży problem. Bardziej ciekawi mnie dlaczego tak ścięło klocki zrobię zdjęcia jutro.

Edit:


Tak teraz wygląda tarcza:

2014-11-02-856_zps2ad7e52a.jpg

Widać jak zbiera od środka.

Stare klocki:

2014-11-02-861_1_zpse0552b34.jpg

2014-11-02-862_zps152e55b4.jpg

Przypominam że tarcze są przetoczone. Hamulce powoli coraz lepsze. Wydaję mi się że gniazda prowadnic w zaciskach są wyrobione lub brakuje czegoś.

Edytowane przez Mateusze30

Opublikowano

Wez to szybko rozbierz :facepalm:

Masz zle dobrane klocki, zaraz sie zabijesz...

Zrob zdjecie zacisku przy zdjetym kole bo nic nie widac.

Mechannik Ci to robi czy sam masz durne pomysly ?

Opublikowano
  • Autor

Widze bardzo niski poziom kultury na tym forum.. Klocki zalozylem takie jakie byly i takie w sklepie mieli. Wiem ze jeszcze jeden rodzaj jest ale skad mialem wiedziec ze te sa nieodpowiednie. Jestem wlasnie na trasie i o moje zdrowie to Ty nie musisz sie martwic...

Opublikowano

Ja sie nie matrwie o Twoje zdrowie tylko o innych uczestnikow dróg.

Poziomem kultury to sie nie martw tylko zrob porządek z hamulcami bo masz tam straszne gowno.

Nie te klocki masz w zacisku i brakuje Ci tam jeszcze czesci ktore ustalają zaciski względem jarzma, stad krzywo zużyte klocki.

Opublikowano

Ja sie nie matrwie o Twoje zdrowie tylko o innych uczestnikow dróg.

Poziomem kultury to sie nie martw tylko zrob porządek z hamulcami bo masz tam straszne gowno.

Nie te klocki masz w zacisku i brakuje Ci tam jeszcze czesci ktore ustalają zaciski względem jarzma, stad krzywo zużyte klocki.

mowa o blaszkach stalowych prowadzacych?:)

Opublikowano

Taaaaa

Opublikowano

dev spotkalem sie w nowym sprinterze ,ze nie bylo tych blaszek i nic zlego sie nie dzialo.nie wiem czy to bylo fabryczne

Opublikowano

Musza być

Opublikowano

widocznie ktos ich nie dał. fakt spotkalem sie przy zakupie klockow trw ,ze nie bylo w pudelku tych blaszek

Opublikowano

Tych blaszek nie ma w kpl z klockami

Kupujesz je osobno

Opublikowano
  • Autor

Szukam szukam i nie mogę namierzyć jakie klocki mam kupić :(

Posiadam pełny katalog Inter-Cars. Jest kilka rodzajów klocków różnią się rozmiarami o kilka mm.

Jedynie FERODO posiadają dodatkowe blaszki, ponoć tłumiki drgań skrętnych. Wyglądają tak:

FDB1827

photo-186099ca-5f73-4c9f-b0c4-127183f715

Teraz mam założone BOSCH z takim numerem:

0986424482

20c68bd0526a6609a09a5cce45b3255f.jpg

Teraz temat blaszek:

Już wcześniej myślałem że czego brakuje, kupiłem takie:

photo-0090a83b-82dd-4fab-be3d-b6fd5cee7c

Były sporo za małe i brakuję tam jakichkolwiek otworów montażowych.

Teraz znalazłem takie:

f-zestaw-akcesoriow-klocki-hamulcowe-del

Mógłby ktoś pomóc z jakimś katalogiem lub porostu wie jakie mam kupić.

Opublikowano

FDB1629 I te drugie blaszki

Opublikowano
  • Autor

Dzięki teraz kumam jak to poskładać i ogarnę to tak jak trzeba. Zdecydowałem się na TRW GDB1617 były w okazyjnej cenie. Jakby ktoś chciał te moje boshe (praktycznie nowe) to za 5 dyszek oddam.

Opublikowano

Jak masz zalozone klocki z zaciskami to zakladasz jedną końcówkę blaszki pod jarzmo i celujesz zebem w blaszce w otwor blaszki w klocku ale nie wciskasz

potem druga strone blaszki pod jarzmo

Jak siedźi to uderzasz ręką, klika i po sprawie

  • 6 lat później...
Opublikowano
W dniu 3.11.2014 o 19:41, Dev napisał:

Jak masz zalozone klocki z zaciskami to zakladasz jedną końcówkę blaszki pod jarzmo i celujesz zebem w blaszce w otwor blaszki w klocku ale nie wciskasz

potem druga strone blaszki pod jarzmo

Jak siedźi to uderzasz ręką, klika i po sprawie

Odgrzeję kotleta.

Mam podobny problem @Dev

Ścięte klocki i straszne piszczenie przy hamowaniu, słychać że to wibracje.

Tarcze 312mm, założone klocki ate 3004 gg. Nie wiem czy nie są źle dobrane, auto mam od 2 mcy.

Założone te pierwsze sprężyny.

@Dev byłbym zainteresowany zakupem kompletu tarcze/klocki ale nie mogę Ci wysłać prywatnej wiadomości. Rozważam też swap na 320mm jeśli cena zestawu mnie nie zabije. 

Czekam na info.

 

IMG_20201116_123410.jpg

Opublikowano
12 godzin temu, Krisu a4 b7 napisał:

Odgrzeję kotleta.

Mam podobny problem @Dev

Ścięte klocki i straszne piszczenie przy hamowaniu, słychać że to wibracje.

Tarcze 312mm, założone klocki ate 3004 gg. Nie wiem czy nie są źle dobrane, auto mam od 2 mcy.

Założone te pierwsze sprężyny.

@Dev byłbym zainteresowany zakupem kompletu tarcze/klocki ale nie mogę Ci wysłać prywatnej wiadomości. Rozważam też swap na 320mm jeśli cena zestawu mnie nie zabije. 

Czekam na info.

 

IMG_20201116_123410.jpg

Wyrzucić to i założyć nowe albo Swap jak już pisałeś. Pamiętaj że przy 320mm felga musi być minimum 16` alu a przy 345mm 17`. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.