Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny brak mocy.


PabloD-vine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

Koledzy mam takie problem (albo mi się wydaje:)) mianowicie moje Audi jest dość słabe. tzn jak dodaje gazu na 2-4 biegu autko jak by sie dusiło zaczyna drgać i jak by brakowało mu tego kopa wciskania w fotel. O dziwo mam drugie auto paska z silnikiem 1.9 110Km i tam jak wdepne gaz to auto idzie a tutaj niby 130 i jest dużo slabsze. no i te drgania. Tak samo jak stoje na postoju z zapalonym silnikiem to od czasu do czasu lekko nim drga auto jest dość głośne (głośniejsze niż pasek w/w pasek)

Gdzie szukac przyczyny?? co sprawdzić?? spotkał się już ktoś z takim objawem??

Dodam że scigając sie z VW golf 4 w kombi ze 101Konnym silnikiem nie dawałem rady go minąć.

Jakies cenne porady??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij profil...

Szukaj przyczyn .w turbo. Szumy itd mogą wskazywać na to ze padło. Popatrz czy przewody podciśnienia nie są urwane itd..

Edytowane przez Radol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij profil...

Szukaj przyczyn .w turbo. Szumy itd mogą wskazywać na to ze padło. Popatrz czy przewody podciśnienia nie są urwane itd.

Tylko że tu nie chodzi o zupełny brak mocy tylko po prostu jest slaba jak na ten silnik wiec raczej turbina całkiem nie padla;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz dokładnie na myśli, przez zupełny brak mocy. Nie wiemy też jaka jest różnica względem auta bez awarii. Wczoraj miałem problem z brakiem mocy u siebie w aucie... Odkręciłem plastiki pod maską i okazało się, że problem stwarzał zawór odcinający. Sprawdź jak to wygląda pod maską, czy wszystkie rurki i wężyki są całe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. zastanawiam sie jeszcze nad sprawdzeniem EGRu moze jest tak zajechany brudem ze blokuje mu troche mocy?? czy to nie ma nic wspolnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma. Ten zawór o którym pisałem jest połączony z EGR. U mnie wygląda to w ten sposób.

6247273900_1361819848.jpg

Edytowane przez Radol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki za rade zaczne od tego, jak nie da efektów postaram sie podpiąć pod kompa i wrzuce Logi moze ktos bedzi4e w stanie pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a może masz coś takiego jak ja teraz. Brak wystarczającej mocy, objaw zupełnie jak w przypadku samochodów na LPG kiedy kończy się gaz w zbiorniku. Depczę i powyżej 3000 obrotów zaczyna się przyduszać, zupełnie nie idzie.

Ciekawe co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatnio wymieniałeś filtr paliwa ?

Jeżeli dawno, to od tego zacznij :)

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr paliwa wymieniony, olej i filtry wszystko na bierząco i w czas. mysle że po zimie trzeba wyczyścic EGR i dolot oraz sprawdzić turbine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...