Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Sadza przy odpalaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Prosze się wypowiedzieć bo nie wiem czy tak powinno być.

Odpalam silnik i na ziemi widać jakby z tłumika wylatywały jakieś sadze. nie wiem czy to jest spowodowane końcówką katalizatora czy może tłumik jest już do wymiany? A może jeszcze coś innego. Prosze o opinię. Z góry dziękuję. :D

Opublikowano

niczym sie nie martw wszystko jest w porzo w koncu to traktor :one:

Opublikowano

TO zależy w jakiej ilości ci zadymi autko. W niewiekiej ilości ma prawo zakurzyć ale jak już ostro kopci to nie dobrze...

Opublikowano
  • Autor

tu nie chodzi o dymek tylko o sadzę czyli takie czarne grudki :diabel:

[ Dodano: 18-01-2007, 20:44 ]

ktoś pisał na formu że rozruszał kierownice w turbo i ten syf sie z tyłu wydostaje.

ja nie czyściłem tylko miałem okazję przycisnąć gaz tak solidnie. :one:

Opublikowano

syf ci sie moze w wydechu nazbierał i teraz sie przeczyszcza. Jak chcesz to zdejmij tłumik końcowy i wysyp z niego brudki, powinno pomóc:)_

Opublikowano
ktoś pisał na formu że rozruszał kierownice w turbo i ten syf sie z tyłu wydostaje.

ja nie czyściłem tylko miałem okazję przycisnąć gaz tak solidnie.

polecam troche mocniej przegonic autko (kilka dobrych km)

Opublikowano
Witam. Prosze się wypowiedzieć bo nie wiem czy tak powinno być.

Odpalam silnik i na ziemi widać jakby z tłumika wylatywały jakieś sadze. nie wiem czy to jest spowodowane końcówką katalizatora czy może tłumik jest już do wymiany? A może jeszcze coś innego. Prosze o opinię. Z góry dziękuję. :D

W zaleznosci od stanu silnika ilość sadzy będzie większa lub mniejsza. Jeśli wyniki diagnostyki VAG są ok, nie przejmuj się tym.

Opublikowano

swiru_2005 a ty katalizator jeszcze masz?

Opublikowano
  • Autor

Witam. Jeszcze kat jest, ale czy nie powinno już być? autko ma przejechane 185 tys. więc nie wiem, może wywyalić bebechy? :galy:

Opublikowano
Witam. Jeszcze kat jest, ale czy nie powinno już być? autko ma przejechane 185 tys. więc nie wiem, może wywyalić bebechy? :galy:

mozna ... choc jezei zadnych innych niedomagan w autku nie zauwazyles to bym olal temat .... ;)

Opublikowano
  • Autor

Szczerze to mam wrażenie jakby coś go muliło, ale wezmę go na VAG-a i pewnie się wszystkiego dowiem. dzięki :)

Opublikowano
Szczerze to mam wrażenie jakby coś go muliło, ale wezmę go na VAG-a

słusznie .....

Opublikowano

Olej temat moja :a4fan: jak rano odpale taksamo zostawi sadze na ziemi i kolega Murzyn ma racje jak ja pogonisz tak ostro po trasie to na jakis czas bedzie spoko, ale jak czesto odpalasz i gasisz na zimnym silniku to tak bedzie sie dzialo mysle ze to normalne.

Opublikowano

swiru_2005, jak masz 1Z to turbawka nie ma kierownic, tak więc jej temat sobie odpuść, a posłuchaj co koledzy wyżej piszą. Mój traktor 1Z ma tak samo i nie biorę tego do bani. Pozdrówka.

Opublikowano
  • Autor

Sorki ale jestem jeszcze świeży i nie wiem po czym poznać 1Z lub coś tam innego.

mógłbyś mi to po krótce opisać? Z góry dziękuję :):D

Opublikowano

1Z czy np. AHU to typ silnika tu masz ściągawke. A te nasze sadze zostaw w spokoju. pozdro :D

tabelasilnik_wAudi.jpg

Opublikowano
Sorki ale jestem jeszcze świeży i nie wiem po czym poznać 1Z lub coś tam innego.

mógłbyś mi to po krótce opisać? Z góry dziękuję :):D

podaj oznaczenie silnia i bedzie wiadomo ... ;)

z opisu wynika ze masz rocznik 1997 90 KM czyli masz AHU .... ;)

Opublikowano

Hmm, w opisie tematu było 1Z, nie spojrzałem na rocznik, więc sorry. Może i masz AHU a może i 1Z. Podaj oznaczenie literowe silnika-najszybciej sprawdzisz je w dowodzie rej. w rubryce "nr silnika", to pierwsze literki.

W załączeniu dane silników (z mądrej książki :a4fan: ):

silniki.jpg

Z tego co się orientuję, to wszystkie silniki 90-konne miały turbiny bez nastawnych łopatek. Jeśli się mylę, proszę o poprawkę. :-) Pozdrówka.

Opublikowano
  • Autor

Teraz już wszystko wiem i napewno mam AHU. :564:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.