Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T spadek mocy, dziwny dzwięk przy przyspieszaniu


?ukkasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam mały problem ze swoją a4 1.8T AWT. Od pewnego czasu wydaje mi się, że traci moc. Dzisiaj podsłuchałem, że podczas przyspieszania słuchać takie jakby brzęczenie, coś takiego. Na samym początku pomyślałem, że to powietrze, ale jednak to nie to, bo ten dzwięk wydaję się metaliczny. Jak przyspieszam to słuchać go od około 2.5tys obr/min i w momencie puszenia gazu słychać go jakby głośniej i ustaje po odpuszczeniu gazu. Jakieś pomysły? Vag nic nie mówi, chyba że mam lipnego vaga albo kabel. Z góry dzięki za pomoc :) pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma vag powiedziec co brzęczy :) może klapka w turbinie szykuje się do odlotu, trudno przewidzieć, moze logi dynamiczne zrób to będzie cos wiecej wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tę klapkę się jakoś dokręca czy jak? Żeby się do niej dostać to chyba troche roboty, co? Jak znajde kogoś kto to ogarnia to bym zrobił bo ja zielony w tym temacie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zrób logi dynamiczne 002+033 115+118, jak klapka luźna będzie to będzie widac w logach że jest słabe doładowanie, równie dobrze moze być to coś zupełnie innego moze spróbuj to nagrać albo cóś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak myślałem, żeby to nagrać ale ze środka pewnie nic nie będzie słychać. Spróbuje na weekend może jakoś telefon pod maską przymocować i nagrać :P

Postaram się też znaleźć kogoś kto by mi te logi zrobił to wtedy może coś się wyjaśni. Ale nawet jak na logach nie pokaże, że to ta klapka. No ale wtedy zawsze by było coś wiadomo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/299712-prosba-o-analize-logow-18t-awt/

tutaj wrzuciłem logi :) jak ktoś wie jak je odczytać to bardzo proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, u mnie to samo.. Na dniach będę sprawdzać dolot i wymieniać uszczelki.

Ty swój problem rozwiązałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, u mnie to samo.. Na dniach będę sprawdzać dolot i wymieniać uszczelki.

Ty swój problem rozwiązałeś ?

Problem sam zniknął. Tzn już nie słyszę tego brzęczenia. U mnie to było bardzo ciche, ale już tego chyba nie ma, nie wiem jak to się stało P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie brzęczenie metaliczne było słychać tak przy 2.5tys do ok 3.5tys i tak ciągle w tym przedziale i okazało się, że była luźna obudowa od turbiny gdzieś od spodu i akurat w tym przedziale obrotów wpadała w jakiś dziwny rezonans i brzęczała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...