Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tnące się wycieraczki - 377?


mcgawroni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

znalazłem wiele o wycieraczkach, ale nie znalazłem mojego przypadku - zakładam, że to drobny problem, mianowicie:

Wycieraczki działają normalnie - sworznie mechanizmu są nasmarowane i uszczelnione.

Włączając 1 tryb pracy (manetka raz w górę) działają normalnie, niezależnie od ustawionego czasu przerw, aż przychodzi moment, w którym przestają działać (będąc w pozycji spoczynku). Wtedy przełączania pomiędzy różnymi trybami pracy (manetka w górę, w dół) nie pomaga - nie reagują. Spryskiwacz działa, ale wycieraczki nie ruszają... Zaczynają działać dopiero po pewnym czasie - jak im się zachce - aż do kolejnego momentu zacięcia. Co ciekawe - jeżeli włączę tryb 2 - ciąga powolna praca, to się nie zacinają.

Zauważyłem również brak odzewu ze strony przekaźnika 377 gdy mają fazę na niepracowanie.

W jaki sposób mogę sprawdzić poprawność działania przekaźnika 377 - najlepiej w warunkach domowych, bo auto stoi na parkingu osiedlowym, a przekaźnik już wytargałem.

Raczej można wykluczyć nieprawidłowe działanie silniczka, bo kręci bez zarzutu.

Może to kwestia manetki? Sterownika czasowego?


Koledzy, pomoże ktoś? Może jest ktoś z Krakowa lub okolic, żeby podmienić przekaźnik? Edytowane przez mcgawroni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może być w pająku lub w samym silniku wycieraczek. Przeczyść tarczę ze stykami w silniku wycieraczek.Możliwe że to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze .Jak tarcze stykowe są zabrudzone to poprzez słaby styk może się tak dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku wady silnika, było by słychać przekaźnik a wycieraczki by nie działały - tu jednak nie słychać charakterystycznego cykania.

i co ustaliłeś z wycieraczkami bo ja mam podobny problem moje po uruchomieniu zimnego silnika jak włączam wycieraczki to zatrzymują się w różnych pozycjach i jak sie wszystko rozgdzeje to jest w miare ok tyle że czasówka dziwnie pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...