Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL A4] ISOFIX - gdzie jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Ostatnio wpadł mi do ręki katalog jednego z producentów

fotelików dziecięcych i tam było zaznaczone że model z mojego

rocznika jest wyposażony w Isofix. Przeszukałem moją brykę

i :( za grzyba nie mogę znależć. Domniemam, że wcale go nie

mam a w tym katalogu wydrukowali byka. Czy ktoś rozpoznawał

ten temat? Czy w aucie które posiada ten system jest to jakoś

specjalnie oznaczone? Czy jest możliwość dorobienia tego?

Proszę o garść informacji :<

Opublikowano

Krisu017, poruszyles bardzo ciekawy temat. Rozpracowywalem go dos dlugo, bo w 99% salonow i sklepach z fotelikami wiedzieli ze to jest, ale nie mieli pojecia o co chodzi, jak to dziala i jak sie montuje.

"System ISOFIX" brzmi powaznie, a jest to trywialne rozwiazanie.

Miedzy siedzisiem a kanapa masz przyspawane prety o8 (fi 8) w ksztalcie litery U

w foteliku masz haki (plaskowniki z wycieciem)

zaczepaisz je o te haki ot cala filozofia ISOFIX'a

oczywiscie jest to znaczne podwyzszenie bezpieczenstwa przewonego bobasa. Fotelik nie trzyma sie tylko w pasach (bezwladnosciowych....w 99% sa zle zapinane ale to juz inny temat) ale rowniez jest zapiety na sztywno (przeciezenia wzdluzne) do nadwozia.

nie pamietam dokladnie czy sa 2(wlasnie w tym laczeniu siedziska z kanapa) czy sa tez gorne (kolejne 2). Jak dorwe jakas B6 to sprawdze i postaram sie zrobic foty :)

pozdrawiam

ahh co do oznaczenia to zdarza sie na koncu siedziska lub z boku karteczka "isofix"

Opublikowano
  • Autor

No właśnie! To co napisałeś zgadza się z tym co ja sie dowiedziałem :D

Ale ja tam wsadzałem łapkę i to dość długotrwale i nie mam tam żadnych

gołych drutów. Coś tam wyczuwam, ale pod obiciem. Przecież nie będę

tapicery prół żeby się dowiedzieć... :zly:

Opublikowano

to musisz poczekac do jutra (chyba bede mial dostepne jakies B6 04r to sprawdze)

mozesz wrzucic tu liste ktore modele B5/B6/B7 mialy ten system? Od ktorego roku byl wsadzany?

Mysle ze jezeli juz sie pojawil to byl w standardzie bez wzg na wypas.

Opublikowano
No właśnie! To co napisałeś zgadza się z tym co ja sie dowiedziałem :D

Ale ja tam wsadzałem łapkę i to dość długotrwale i nie mam tam żadnych

gołych drutów. Coś tam wyczuwam, ale pod obiciem. Przecież nie będę

tapicery prół żeby się dowiedzieć... :zly:

Przecież to jest wyposażenie dodatkowe , które sobie zamawiasz przy zamawianiu auta w salonie :one: Nie musisz nic grzebać i szukać , bo jak masz Isofix w aucie to go widać , tak jak na zdjeciu poniżej

isofixlz3.jpg

Opublikowano

Widać wtedy w fotelach dwie kwadratowe zaślepki które po wyjęciu służą do zamocowania fotelika z systemem ISOFIX. Jak byś to miał to już dawno żuciłoby ci sie to w oczy

1457927d56d9f83b.jpg

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Jeszcze trochę pozaglądałem do różnych aut i nie zawsze

są to kwadratowe zaślepki. W nowym meganie mocowanie

jest ukryte pod elementami tapicerki a o tym że system jest

w aucie informują tylko dwie małe wszywki po bokach tylnego

oparcia. Oczywiście nie przypuszczam aby jedyna słuszna marka

:audi: odwaliła taką kaszanę. :smile:

Więc jednoznacznie stwierdzam że nie mam isofixa ( szkoda :cry: )

Pytanie o montaż tego we własnym zakresie będzie chyba głupie?

:quattro:

Opublikowano
Pytanie o montaż tego we własnym zakresie będzie chyba głupie?

nie tyle glupie co bezsensowne ;)

Opublikowano

kup porządny firmowy fotelik, zamocuj go poprawnie i starannie i będzie OK :cool:

Opublikowano
  • Autor

Cały szkopuł polega na tym, że nawet najporządniejszy fotelik

nie ma regulacji położenia oparcia. Zawsze jest to uzależnione

od kąta siedzeń z tyłu. Tylko isofix daje taką możliwość.

Na tym mi najbardzie zależy bo niezbyt wygodnie śpi się dzieciakowi

jak siedzi pod kątem prostym i głowa mu lata na lewo i prawo.

:cry:

Opublikowano

Zależy na jak duże dziecko.

Są foteliki, w których można całość położyć do pozycji prawie leżącej. Jest to zrobione tak jakby na kołysce.

Opublikowano
Są foteliki, w których można całość położyć do pozycji prawie leżącej. Jest to zrobione tak jakby na kołysce.

zgadza sie ja taki mam..... najlepsze sa firmy bebe comfort :twisted:

Opublikowano
najlepsze sa firmy bebe comfort

zgadzam sie z tym w 100% dla starszych dzieci recaro robi niezly fotelik, ale jego cena zabija (ponad 1k pln)

Opublikowano
  • Autor

Te kołyskowe są do 18 kg max a moja Dzidzia dochodzi już

do tej granicy. Dlatego zacząłem rozpoznawać temat.

Recaro też oglądąłem i też nie ma możliwości regulacji oparcia... :frown:

Opublikowano
Na tym mi najbardzie zależy bo niezbyt wygodnie śpi się dzieciakowi

jak siedzi pod kątem prostym i głowa mu lata na lewo i prawo.

:cry:

Ja kupiłem małemu rogala na szyje i mu głowa nie lata jak śpi :biggrin:

Opublikowano
  • Autor

To chyba jedyne wyjście :biggrin:

Dzięki :exclaim:

Opublikowano
Na tym mi najbardzie zależy bo niezbyt wygodnie śpi się dzieciakowi

jak siedzi pod kątem prostym i głowa mu lata na lewo i prawo.

:cry:

Ja kupiłem małemu rogala na szyje i mu głowa nie lata jak śpi :biggrin:

Też tak czynie , ale fakt jest taki że kanapa jest kiepsko wyprowilowana pod fotelik. IMO fajne foteliki to CONCORD teraz bym taki właśnie kupił.

Opublikowano
Te kołyskowe są do 18 kg max a moja Dzidzia dochodzi już

do tej granicy. Dlatego zacząłem rozpoznawać temat.

Recaro też oglądąłem i też nie ma możliwości regulacji oparcia... :frown:

Ja mam Maxi Cosi Tobi (poszukaj na necie oceny bezpieczenstwa i innych cech fotelikow), ma regulacje oparcia (chociaz nie jest to pozycja lezaca, Mlodemu glowka nie spada, jak sobie kimnie), ale to tez niestety grupa I (do 18kg). AFAIR kosztowal mnie on cos kolo 800 PLN, a Junior mial wielka frajde siedzac wreszcie przodem do kierunku jazdy i widzac co nieco.

Andrzej

Tutaj cos jest:

http://fotelik.info/pl/testy/wszystkie/ocena/malejaco/index.html

  • 2 lata później...
Opublikowano

odgrzewam kotleta bo jestem na etapie kupna fotelika dla mojego dziecka. Interesuje mnie właśnie fotelik zapinany systemem Iso fix. Znalazłem w etce takie coś:

0c66b2ede561502am.jpg

ktoś montował to? czy są pod to otwory montażowe? czy jakieś plastiki (prowadnice) są do tego żeby wystawało z tej szpary pomiędzy kanapą a siedziskiem

Ciekawy jestem czy będzie to dobrze funkcjonowało

  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano

Ja montowałem w mojej A4 B6 avant z tyłu. Mocowanie jest przykręcane na 2 śruby. Roboty na 10 minut.

Potrzebne cześci:

8E0 813 545 A STRONA LEWA - koszt ok 250PLN

8E0 813 546 A STRONA PRAWA - j.w.

8L0 837 453 SRUBA

4B0 886 373 TULEJA (Proponuje zakupić też od razu plastikowe tuleje, bo po zdemontowaniu siedziska na pewno pękną - koszt ok 3PLN/sztuka)

Zdarza sie też ,że przy wyrywaniu siedzisko może się delikatnie odkształcić. Rama zrobiona jest z drutu, wtedy wystarczy młotkiem ja naprostoswać/wbić.

BTW

Mozna też zamontować mocowanie iso-fix na przednim miejscu pasażera. nr mocowania to 8e0 813 477

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.