Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik AVF na hamowni tylko 115 KM


wojtasior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich fachowców na forum a4:) Jestem tu nowy i od razu zwracam sie do znawców i maniaków malyszówki z nie lada problemem. Otóż kupiłem w maju A4 b6 z 2004 roku z silnikiem 1.9 TDI 131KM AVF. Od razu jakoś czułem, że auto nie jeżdzi tak jak powinno, gdyż miałem wcześniej styczność z tym silnikiem w passacie i A6 i dużo lepiej te samochody odchodziły. Wtedy zdecydowałem sie na chip i na hamowni auto na seri pokazało 115km, przy czym tuner zaznaczyl, że zdrowa seria pokazuje najczęsciej miedzy 135-140km czyli wiecej niż ma wpisane w dokumentach. Kolega(ponoć dobrze tu znany Grzegorz z Rybnika) poprawił mapy i pokazało później 147KM, ale zaznaczył że cały czas "brakuje" tych około 20stu koni...i Tu zaczyna sie szukanie problemu. Kolega mechanik podepiął auto pod komuter i według odczytów turbo jest ok, przepływka ok, egr ok.. i dalej nie chce sie wymądrzać ponieważ jestem ttotalnym lalikiem w dziedzinie motoryzacji.. Kieruje sie do Was z prośbą czy macie jakieś pomysły co może być powodem braku tych koni. Dodam, że nie jestem jakiś schorowany na punkcie mocy tylko ewidentnie czuć ze na seri auto nie jezdzilo tak jak powinno.. Błagam was o jakieś dobre rady, co moge jeszcze posprawdzać. Z góry dzieki i pozdrawiam


albo może ktoś zna jakiegoś dobrego fachowca w okolicach rybnik, który mógłby jednoznacznie powiedzieć co jest tego przyczyną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, że tuner zrobił Ci soft bez doprowadzenia silnika do porządku. Zrób komplet logów i wrzuć na forum. Problem z mocą może powodować wiele elementów, od niesprawnej przepływki, poprzez słabe pompki po wałek rozrządu i pompe vacum. Bez kompletu logów możemy tylko wróżyć z fusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac ze $$$ sie liczą :decayed: A na poważenie to wklej komplet logów, bo te mechanikiery to czasem jeden lepszy od drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić logi albo kto mógłby mi to zrobić? i na podstawie tych logów możecie odczytać co jest nie tak? tuner posprawdzł wszystko i za pierwszym razem okazało sie że mam za wielką dawkę paliwa na biegu jałowym i mechanik mój pokręcił coś rozrządem i za drugim podejssciem nie było żadnych przeciwwskazań i tuner zrobił mi chipa.


pompa vacum niby sprawna bo mechanik mówił ze gdyby była zła to by źle palił a mój pali od strzała..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


pompa vacum niby sprawna bo mechanik mówił ze gdyby była zła to by źle palił a mój pali od strzała..

Eee tamm... :grin:

Jak zrobić logi albo kto mógłby mi to zrobić?

Sam sobie zrobisz:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/11318-diagnostyka-tdi-aktualizacja-20-viii-2012/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i jestem totalnie zielony z tego.. znać kogoś z mojej okolicy kto mógłby ktoś to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj tutaj:

http://a4-klub.pl/index.php?/forum/91-slaskie/

Na bank ktos ma VAG'a i pomoze.

Edytowane przez Lukasz_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie własnie ok.. przed chipem troche wiecej a teraz na kolach 16" 205/55 na baku według obliczeń 6.1 l wiec bardzo dobrze:) pompki też sprawdzali i niby jedna troche wiecej pokazywała niż inne ale też w normie wiec cieżko powiedzieć co jest przyczyną, a nie moge nikogo znaleźć w okolicy żeby mi pomógł z tymi logami..;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz do tego tunera, który robił Ci soft i poproś o logi:) Jeżeli pisze softy to zrobienie logów i analizę wyników powinien mieć w małym palcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logi ma na pewno bo zczytywał tylko nie wiem własnie czy jest na ich podstawie powiedziec co jest nie tak.. podejzewam ze nie, aczkolwiek mi zaznaczyl ze na 100% albo pompki albo vacum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie własnie ok.. przed chipem troche wiecej a teraz na kolach 16" 205/55 na baku według obliczeń 6.1 l wiec bardzo dobrze:) pompki też sprawdzali i niby jedna troche wiecej pokazywała niż inne ale też w normie wiec cieżko powiedzieć co jest przyczyną, a nie moge nikogo znaleźć w okolicy żeby mi pomógł z tymi logami..;/

6 litrów to chyba w trasie do 110 km/h moja wokół komina pali 8.5 litra w trasie 6.5. Seria wypluła mi 134km i 310nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda na odcinku dziennie 30 km, tzn do pracy. rano drogi wolne więc mało redukcji itd, po południu już gorzej ale też czasami depne.. na baku robie średnio 1000km więc tak wychodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za tuner robi Ci czipa bez doprowadzenia silnika do porządku jeśli wie że coś jest nie tak... zmień tunera, w Bielsku masz Comp-Sporta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie masz tam avf'a...

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

To też jest trop.... Czasem takie niespodzianki się zdarzają. Poszukaj dobrze oznaczenia silnika.Skrzynie masz 6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest avf.. sprawdzaliśmy to.. skrzynia 6 biegowa.. panowie a jakie dokładnie logi potrzebujecie, żeby określić powód braku mocy?


co to za tuner robi Ci czipa bez doprowadzenia silnika do porządku jeśli wie że coś jest nie tak... zmień tunera, w Bielsku masz Comp-Sporta

wszystkie parametry były ok, tylko dopiero po czipie wyszło mniej mocy bo hamowaliśmy od razu na seri a później na programie i dlatego. za pierwszym razem mi nie zrobił bo miałem za wielką dawkę paliwa na biegu jałwym wg komutera, wiec mnie odesłał i kazał najpier to zrobić... za drugim razem już nie było przeciwwskazań..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...