Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] różnice w podświetleniu Radia Beta, dlaczego?


tomekpal

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre Radia Beta mają podświetlanie wszystkich klawiszy (świecą literki , cyferki i linie pod przyciskami), tak jak tu:

http://www.aukcjoner.net/gallery/000507839-.html#I1

Inne zaś podświetlają tylko linie pod przyciskami, a cyfry i litery na przyciskach nie świecą.

Czy ktoś wie czy jest to błąd w podłączeniu radia czy też ustawienie fabryczne i czy da sie coś pokombinować żeby wszystko świeciło jak w pierwszym przypadku.

Pozdrawiam [br]Dopisany: 25 Wrzesień 2008, 19:11_________________________________________________No nie mogę uwierzyć, że nikt nie zna tego zagadnienia :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mogę uwierzyć, że nikt nie zna tego zagadnienia

pewnie dlatego ze to radio to straszna lipa...przyciski podswietlone powinny byc caly czas, kreseczka powinna zapalic sie jak nacisniesz jakis przycisk przykladowo FM zapala sie kreseczka nad Fm ze jest wlaczone i tak ze wszystkimi przyciskami,ja tak mialem w gammie, jak tobie zapalaja sie same kreseczki to moze masz uszkodozone podswietlenie tych klawisz w radiu( przepalone zarowki, albo brak przejscia na jakiejs sciezce) ja, a co do podlaczenia to jest tak ze albo masz podswietlenie albo nie (bo na tych strzaleczkach gora dol masz? i na pokretlach) chyba ze nie masz nigdzie to pisz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie przycisków działa wtedy, gdy włączone są światła (pozycyjne, mijania lub drogowe).

Tutaj masz ładnie rozrysowane gdzie i jak podłączyć:

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm

Zwróć uwagę na pin nr. 6 w kostce A (tej od zasilania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Pobawie się, może mi się uda zrobić podświetlenie tych przycisków, bo w nocy jak jadę to widać tylko świcące kreseczki i czasem jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - to coś masz źle.

Podświetlenie radia jest bardzo dobrze skonstruowane. (Szkoda, że nie ma różnicy bo i tak cały czas jeździmy na światłach).

W nocy jest wszystko podświetlone delikatnie - a gdy światła są wyłączone - to tylko wybrane elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie to troche lipa bo jak wieczorkiem staniesz sobie na parkingu i bedziesz chcial posluchac radia to bedziesz i tak musial sie domyslac gdzie jest jakis przycisk.... na pin 6 podawany jest + po wlaczeniu swiatel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie to troche lipa bo jak wieczorkiem staniesz sobie na parkingu i bedziesz chcial posluchac radia to bedziesz i tak musial sie domyslac gdzie jest jakis przycisk.... na pin 6 podawany jest + po wlaczeniu swiatel?

Wystarczy włączyć postojówki i panel się podświetli, a później wyłączyć (ewentualnie zostawić postojówki włączone). Na pin 6 zapewne podany jest "+", ale jest jeszcze pokrętło przy zegarach, którym reguluje się intensywność podświetlenia (zapewne potencjometr) i przez zmianę rezystancji reguluje się intensywność podświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie zima i zbliżają się krótkie dni, dlatego w najbliższym czasie zjmę się tym problemem, bo naprawdę podświetlenie samych kresek w nocy to lipa.

Może ktoś mi podpowie jaki kolor ma ten przewód, którego powinienem podpiąć pod pin6, wiem, że to ma być + , ale jeżeli podświetlenie ma się włączać po włączeniiu świateł to chyba ten właściwy kabelek jest tylko jeden, bo inaczej będzie świeciło cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na tym pinie (6) w kostce zasilajacej po wlaczeniu swiatel powinien pojawic sie + , najlatwiej wziasc prubowke na 12v podpiac ja do masy a druga strone do kostki i po zapaleniu swiatel powinna zapalic sie lampka w prubowce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święte słowa :)[br]Dopisany: 29 Wrzesień 2008, 10:56_________________________________________________Znalazłem wkońcu chwilę czasu aby podpiąć na ten PIN przewód z "+"

no i radyjko się pięknie podświetliło.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...