Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Demontaż licznika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Chciałbym prosić Was o pomoc w jaki sposób wypiąć tą małą okrągłą wtyczkę z tyłu licznika (prawdopodobnie wiązka kabli do FIS-a) Muszę wyjąć licznik żeby wymienić spalone żarówki do podświetlania, ale nie mogę wypiąć tej jednej wtyczki - kiepski dostęp! Dwie prostokątne wychodzą OK! Jednak tej jednej nie mogę, nie wiem w jaki sposób ma zatrzaski, a nie chcę czegoś skopać!!

Pozdrawiam.

UZUPEŁNIJ PROFIL !!!!

Opublikowano

Kolego masz może dieselka?? który rocznik?? Jeśli tak to tak mała okrągła wtyczka to jest kontrolka od świec żarowych. Dochodzą do niej 2 kabelki. Ją się wykręca tak jak żaróweczki w liczniku.

pozdro

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Kolego mam na pewno dieselka i na pewno pisałem o wiązce kabli i okrągłej wtyczce, i na pewno to nie jest kontrolka od niczegokolwiek, ale na pewno jest spora różnica między jednym a drugim, o czyn mowa wyżej :) Proponuję uważnie czytać posty nim udzieli się odpowiedzi.

Jest to okrągła wtyczka z wiązką cienkich kabli(około 10sztuk) bardzo specyficznie spięta zatrzaskami, nie chciał bym czegoś spier...!

Na pewno ktoś wyciągał zegary z takiego modelu i wie jak się obejść z tym drobiazgiem, ale problem polega na tym, że nie trafił na ten post :(

Żeby zmienić żarówki muszę mieć licznik na wierchu, z kolei żeby tak było muszę wypiąć te wtyczki?

Pomóżcie Please

pozdr.

Opublikowano

Kurna ..buła z masłem ..mi wszystkie 3 wtyczki wychodziły bez problemu :wink4:

Może masz problemy dlatego ..że w 1996 roku nie było licznika z FIS-em :decayed:

Opublikowano

Kurna ..buła z masłem ..mi wszystkie 3 wtyczki wychodziły bez problemu :wink4:

Może masz problemy dlatego ..że w 1996 roku nie było licznika z FIS-em :decayed:

Ze nie bylo AFNow z FISem czy w ogole..?

FIS byl nawet w autach z 1995 roku :)

Opublikowano

Kurna ..buła z masłem ..mi wszystkie 3 wtyczki wychodziły bez problemu :wink4:

Może masz problemy dlatego ..że w 1996 roku nie było licznika z FIS-em :decayed:

Ze nie bylo AFNow z FISem czy w ogole..?

FIS byl nawet w autach z 1995 roku :)

A Fis nie pojawił sie dopiero przy I lifcie ? :gwizdanie:

Opublikowano

A Fis nie pojawił sie dopiero przy I lifcie ?

nie,

był juz przed I liftem :wink4:

Opublikowano

reggeman byly liczniki z fisem w bledzie jestes wielkim :) na dowod moge ci fotografie produckji licznika z roku 85 przesłac sam osobiscie go mam !!!!

Opublikowano

reggeman byly liczniki z fisem w bledzie jestes wielkim :) na dowod moge ci fotografie produckji licznika z roku 85 przesłac sam osobiscie go mam !!!!

chyba 95 :gwizdanie:

Opublikowano

O no to fajnie wiedzieć .. przestaną mi wkońcu na spocie wciskać ciemnotę ..że mam dokładany :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj znowu zabrałem się do tego, no i udało się! Byłem za delikatny i to cała przyczyna, że nie mogłem wypiąć tej wtyczki.

Już wszystko jest OK! Wymieniłem żarówki i już wszystko działa. Obeszło się bez dodatkowych usterek - prócz lusterek:)

Pierwszy temat(wtyczki) zamykam i dziękuję za zainteresowanie Kolegom.

Kolejna sprawa to niegrzejące lusterka. Sprawdzałem kable - prąd dochodzi. Podejrzewam przepalone ścieżki wkładki. Czy jest to naprawialne?

Prośba o info w tym temacie.

Pozdrawiam

  • 1 rok później...
Opublikowano

Panowie potrzebuję szybkiej informacji ponieważ nie mogę zdemontować licznika. Nie mogę za nic odkręcić dwóch śróbek Torx. Czy napewno się je odkręca w lewo ???

Opublikowano

Wielkie dzięki. Muszę znależć lepsze klucze bo trzyma bardzo mocno. Macie jakiś dobry sposób na wyrobione śróby typu Torx ????

Opublikowano

płaski śrubokręt dobrze dopasowany ewentualnie jakieś kleszcze

Opublikowano

Kolejna sprawa to niegrzejące lusterka. Sprawdzałem kable - prąd dochodzi. Podejrzewam przepalone ścieżki wkładki. Czy jest to naprawialne?

Prośba o info w tym temacie.

tak jest to naprawialne jak najbardziej :good: zapoznaj sie z tematami które na pewno Ci pomoga :wink4::good:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t59600.0.html;highlight=demonta%C5%BC+wk%C5%82adu+lusterka

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t56629.0.html;highlight=po+tylnej+szybie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.