Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Demontaż licznika


muzykocholik

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym prosić Was o pomoc w jaki sposób wypiąć tą małą okrągłą wtyczkę z tyłu licznika (prawdopodobnie wiązka kabli do FIS-a) Muszę wyjąć licznik żeby wymienić spalone żarówki do podświetlania, ale nie mogę wypiąć tej jednej wtyczki - kiepski dostęp! Dwie prostokątne wychodzą OK! Jednak tej jednej nie mogę, nie wiem w jaki sposób ma zatrzaski, a nie chcę czegoś skopać!!

Pozdrawiam.

UZUPEŁNIJ PROFIL !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam na pewno dieselka i na pewno pisałem o wiązce kabli i okrągłej wtyczce, i na pewno to nie jest kontrolka od niczegokolwiek, ale na pewno jest spora różnica między jednym a drugim, o czyn mowa wyżej :) Proponuję uważnie czytać posty nim udzieli się odpowiedzi.

Jest to okrągła wtyczka z wiązką cienkich kabli(około 10sztuk) bardzo specyficznie spięta zatrzaskami, nie chciał bym czegoś spier...!

Na pewno ktoś wyciągał zegary z takiego modelu i wie jak się obejść z tym drobiazgiem, ale problem polega na tym, że nie trafił na ten post :(

Żeby zmienić żarówki muszę mieć licznik na wierchu, z kolei żeby tak było muszę wypiąć te wtyczki?

Pomóżcie Please

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna ..buła z masłem ..mi wszystkie 3 wtyczki wychodziły bez problemu :wink4:

Może masz problemy dlatego ..że w 1996 roku nie było licznika z FIS-em :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna ..buła z masłem ..mi wszystkie 3 wtyczki wychodziły bez problemu :wink4:

Może masz problemy dlatego ..że w 1996 roku nie było licznika z FIS-em :decayed:

Ze nie bylo AFNow z FISem czy w ogole..?

FIS byl nawet w autach z 1995 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna ..buła z masłem ..mi wszystkie 3 wtyczki wychodziły bez problemu :wink4:

Może masz problemy dlatego ..że w 1996 roku nie było licznika z FIS-em :decayed:

Ze nie bylo AFNow z FISem czy w ogole..?

FIS byl nawet w autach z 1995 roku :)

A Fis nie pojawił sie dopiero przy I lifcie ? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Fis nie pojawił sie dopiero przy I lifcie ?

nie,

był juz przed I liftem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reggeman byly liczniki z fisem w bledzie jestes wielkim :) na dowod moge ci fotografie produckji licznika z roku 85 przesłac sam osobiscie go mam !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reggeman byly liczniki z fisem w bledzie jestes wielkim :) na dowod moge ci fotografie produckji licznika z roku 85 przesłac sam osobiscie go mam !!!!

chyba 95 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O no to fajnie wiedzieć .. przestaną mi wkońcu na spocie wciskać ciemnotę ..że mam dokładany :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu zabrałem się do tego, no i udało się! Byłem za delikatny i to cała przyczyna, że nie mogłem wypiąć tej wtyczki.

Już wszystko jest OK! Wymieniłem żarówki i już wszystko działa. Obeszło się bez dodatkowych usterek - prócz lusterek:)

Pierwszy temat(wtyczki) zamykam i dziękuję za zainteresowanie Kolegom.

Kolejna sprawa to niegrzejące lusterka. Sprawdzałem kable - prąd dochodzi. Podejrzewam przepalone ścieżki wkładki. Czy jest to naprawialne?

Prośba o info w tym temacie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję szybkiej informacji ponieważ nie mogę zdemontować licznika. Nie mogę za nic odkręcić dwóch śróbek Torx. Czy napewno się je odkręca w lewo ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Muszę znależć lepsze klucze bo trzyma bardzo mocno. Macie jakiś dobry sposób na wyrobione śróby typu Torx ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa to niegrzejące lusterka. Sprawdzałem kable - prąd dochodzi. Podejrzewam przepalone ścieżki wkładki. Czy jest to naprawialne?

Prośba o info w tym temacie.

tak jest to naprawialne jak najbardziej :good: zapoznaj sie z tematami które na pewno Ci pomoga :wink4::good:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t59600.0.html;highlight=demonta%C5%BC+wk%C5%82adu+lusterka

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t56629.0.html;highlight=po+tylnej+szybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...