Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana maglownicy


wicu782

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, przeczytałem wątek tu i w innych żródłach i im więcej czytam tym mniej wiem ;)  Probowałem też szukać na stronie IC czy w różnych etkach. Mam do wymiany magiel w 1999 po lifcie - 1.9 tdi AVG automat. Nie wiem jaki magiel tam siedzi i jade do znajomego kawałek wymieniać więc potrzebuje zamiennik zanim tam zajad. Mam możliwośc kupić używany magiel ZFO 7852 974 604, inne oznaczenie: 8D1 422 072R. Jest to rzekomo część z 2.5 V6 TDI. Pytanie banalne czy będzie to pasować - gdzieś wyczytałem ze jest jakas różnica w zależności od silnika 4-ro czy 6cio cylindrowego. Dziekuje z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, magiel wymieniony :) powiem tak - ogolnie nie jest łatwo bez podnosnika/kanalu a tak wymienialem z kolega. Sam mysle nie dalbym rady. nie wiem jaka jest roznica miedzy manualem a automatem ale u mnie bylo bardzo malo miejsca. przedluzki lamane w 2 miejscach etc. duzo pomoglo zdemontowanie plastiku w lewym nadkolu i tam "zabawa" z podawaniem drugiej osobie nasadki/kluczy itp. uklad przeplukalem mineralnym febi a zalalem lhm citroena - mineral. wrazenie jest jakby bylo troche ciężej ze wspomaganiem ale jazda bez porownania lepsza w stosunku do luzow jakie mialem wczesniej. Z magla poki co tez nic nie leci i olej w zbiorniczku jest ladny i zielony :) 

Niestety stuki przy ruszaniu i zwalnianiu zostaly - wiec to chyba nie magiel. ogladalem zawieszenie i niby tez wszystko ok - moze jakies poduszki silnika czy skrzyni - na razie nie wiem. Tak wiec polecam wymiane ale dobrz emiec podnosnik cierpliwosc i pomoc drugiej osoby. 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magiel uzywka czy regerenowany,jak tak to gdzie?

Samemu tez da rady ale najtrudniej jest wlozyc magiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie,a czy z passata b5 1995-2005 podejdzie magiel do V6?Mam do kupienia nowke,a ze robie kapitalny remont wszystkiego to zal nie wsadzic nowej-regerenowanej,numery ZF 8D2 422 052 PX,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie będe zakładał nowego tematu to się podepnę mam maglownice do wymiany nie dość ze ma luzy to jeszcze olej wycieka dowiadywałem się ludzie odradzali regeneracji bo podobno magiel pochodzi rok i szlak ja trafi a używaną dobrą jest naprawdę ciężko znaleźć czy z tą regeneracja jest faktycznie jak mi mówiono ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsio zalezy jak majstry zrobia.

To jest loteria chodz dev ponoc ma sprawdzony zaklad co ogarnia mu to dobrze od lat z nimi wspolpracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem do swojej regenerowaną 3 lata temu chodzi jak zegarek. Nic nie cieknie, nie zacina się jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też poproszę o jakiś dobry zakład bo już jedną regenerowana szlag trafił :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...