Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z akumulatorem


lewap23

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z akumulatorem , kupiłem nie dawno audi 1,8 125km 5v i jak dowiedziałem się samochód stał gdzieś z miesiąc czasu nie użytkowany, na początku palił bez zarzutu , obecnie mam problem z zapaleniem nie jedżę codziennie co 2 -3 dzień na króki dystansach , a raz na dwa tygodnię jade do domu z pracy i robię około 200km ,teraz przy zapalaniu kasują mi się kilometry jakie przejechał ( samochód stoi na dworze ) i przy zapalaniu musże dodać trochę gazu więcej żeby załapał , sprawdzałem jaki jest stan elektrolitu i jest do połowy, akumulator nie jest stary ma 1,5 roku, spróbuję go jeszcze uzupełnić wodą destylowaną i podładować czy to pomoże ?? Czy możę jest to wina alternatora ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia: napięcie na akumulatorze po nocnym postoju, do ilu voltów spada podczas rozruchu, napięcie ładowania na klemach akumulatora (przy odpalonym silniku, po włączeniu świateł, nawiewu i radia), napięcie bezpośrednio na zacisku alternatora w stosunku do masy i dla świętego spokoju prąd pobierany na postoju.

Akumulator przy braku elektrolitu i rozładowaniu już raczej nie odzyska sprawności, ale trzeba spróbować i wszystko posprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolego poziom elektrolitu jest w połowie i to nie z winy wylania to te aku jest już pewnie śmietnik. Płyty zasiarczone na 100% ale próbuj. Może jeszcze zimę przelatasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje kupić nowy aku a nie bawić się w dolewki. Lepiej na tym wyjdziesz.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...