Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AJL dymi co jest zgrane?!


Lolo-Krk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Audi A4 B5 z silnikiem 1,8T AJL 180KM od dwuch lat, jest to moje oczko w głowie i pakuje w niego każdą możliwą kaskę:) Na początku tego roku (luty) postanowiłem pojechać na hamownie zobaczyć co tam drzemie:) wydmuchało 178,2KM wiec byłem zadowolony i postanowiłem pomyśleć o modach, na początek wyleciał kat i wpadł DP. Yak pojeździłem jakiś czas i zaobserwowałem ze dymi i niema mocy takiej jak miał wcześniej,z ciekawości zrobiłem badanie kompresji i się załamałem:)

1 cylinder 13,5

2 cylinder 13,5

3 cylinder 13,5

4 cylinder 10,2

zrobiłem próbę olejową itd i wyszło że poszły pierścienie na 4 tłoku,i postanowiłem się tym zająć.

Gdy doszło do wymiany pierścieni postanowiłem że skoro mam silnik rozebrany to zrobie wszystko co się da żeby mieć dobrą bazę.

Wymieniłem wszystko, tłoki, pierścienie, panewki, głowice, popychacze, zawory,gniazda, wszystkie możliwe uszczelki i wiele wiele wiecej, dosłownie wszystko co się dało wymienić jest nowe najlepszych firm + oryginały z aso- poszło pare tysi ale uważałem że warto bo robie auto dla siebie. po złożeniu silniczek chodził perfekcyjnie, cicho równo, a zarazem dynamicznie, pokusiłem się jeszcze o wymiane cewek,świec i przepływki również ori. i tak zrobiłem ponad 1300 km żeby to wszystko dotrzeć itd oczywiście bez deptania.

Po zrobieniu ok 2,5 tyś kilometrów od remontu znowu dymi mi z wydechu:( najdziwniejsze że nie bierze oleju itd nic nie śmierdzi choć dymi,objechałem różne warsztaty i każdy rozkłada ręce, co jest zgrane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dym śmierdzący olejem czy to para wodna ???

podjedz do stacji diagnostycznej i niech Ci sprawdza spaliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że pod pedałem gazu wydaje mi się słabszy niż był, niewiem już co robić, gdyby padło turbo to pewnie żarło by olej a tu nic wszystko w normie itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mechanika jak byłem to też powiedział że to para wodna, niczym nie śmierdzi ,wydech nie jest tłusty itd a dymi jak skurczybyk zwłaszcza jak się nagrzeje do tych 90 stopni to nieraz jak się zatrzymam wysiąde z auta to prawie auta niewidać tyle dymu czy też pary jak kto woli:) widze na ulicy jak leci para z innych aut ale u mnie to już masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest, nie ma sie czym martwic.

U mnie jest podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówisz:) ale to wygląda naprawde kiepsko, a jest szansa że może jakiś zawór czy coś, troche tych pierduł przy 1,8T jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tesh tak mam...kupe czasu sie zastanawialem czemu.....wali tak para ze masakra...ale to dobrze bo zdrowy silnik ma spalac na wode.......czasami z nowych aut widac jak sie woda leje z wydechu:)

logika-skoro nie ubywa plynow a "kopci"...ehh cos tu nie gra...a wrecz gra-wszystko jest ok!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo dobre spalanie stąd i duza zawartość pary wodnej.

Jedz na spaliny a sie przekonasz sam

ja sprawdzałem u siebie dwa dni temu

diagnosta powiedzial krotko: "Euro 5"

C0 - 0.05 dopuszczalne 0.45

HC - 5.00 dopuszczalne 100.00

Lambda 1.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wygląda na to że szukam dziury w całym hehe, to spoko bo nie po to wydałem tyle kasy na remont żeby znowu coś robić, chce się wreszcie zająć modami:)


to pojade jutro do diagnosty żeby lepiej spać


DEV widze że w opisie masz turbinki K03s i regeneracje hamulców, możesz mi napisać na pw jak z cenami czy lepiej zadzwonić jutro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywizde ze masz wszyscho ok...no LOGIKA!!!!(skoro nic nie ubywa)

ehhh zapewniam Cie ze od dawna sie zastanawialem u siebie czemu tak wali para.....ile to razy wtykalem nos w wydech a pracujacym silniku i kurde..wrecz mozna nromalnie oddychac...ladnie sie paliwko spala:) to zacheca:)

jakis rok temu ebdac na stacji podszedl do mnie kolo z obslugi i mowi ze jego znajomy w A3 z takim silnikiem zrobil 320 kuni:)wiadomo ze sie da ale mysle ze jednak z smiesznego 1.8 robic takie osiagi to jakas parodia......mysle osobiscie ze 200 koni juz w zupelnosci wystarcza dla tego silnika a jak ktos ma forse i lubi rozje.... silniki to niech robi wiecej...wiadomo ze wszystko ma swoja wytrzymalosc i kiedys ona sie konczy......nie trzeba byc doswiadczonym zeby stwierdzic ze ze stare 80-90-100tki z silnikami wiekszymi majac ledwo 70-90 kuni jest nie do zajechania a dzisiaj jest tendencja przeciwna..male silniki sporo mocy.....niestety to nie idzie w parze z czasem eksploatacji..proste....sam zobacz w naszych wozach(wowww inne tez istnieja) kolektory siweca jak lampa a kiedys kto by pomyslal ze to mozliwe.....no ludzie cos za cos!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje

czy ja mam czy nie mam to wrecz widac!!!

i to w wielu markach zeby nie wyjsc na zakochanego w audianach...inne marki tez maja swoje perełki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to ja uważam że prawdziwe samochody skończyły się w latach 90-tych, teraz wszystkie auta podobne jeden do drugiego itd, a stare auta mają duszę a przedewszystkim to coś:) będę chuchał i dmuchał na swoją B5 bo puki co jest w stanie muzealnym:) i może kiedyś dorobie się żółtych tablic i będe dumny ze swojego wozidła:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to ja uważam że prawdziwe samochody skończyły się w latach 90-tych, teraz wszystkie auta podobne jeden do drugiego itd, a stare auta mają duszę a przedewszystkim to coś :) będę chuchał i dmuchał na swoją B5 bo puki co jest w stanie muzealnym:) i może kiedyś dorobie się żółtych tablic i będe dumny ze swojego wozidła:)

zgadzan sie...moze nie mam40 lat ale kiedys robili auta....nawet audi zeszlo na psy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...