Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana licznika na nowy


saj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam b5 2000r 19tdi AJM.

Problem wygląda następująco rozładowuje mi się aku po jednej nocy. Co się okazuje: jak jeżdżę to wszystko jest ok, a po jeździe na postoju licznik ciągnie prąd, do tego stopnia, że nowe aku pada i rano nie da rady już odpalić. Co lepsze jak naładuje aku i zostawię auto bez jeżdżenia to nie ma lewego poboru. Dopiero po jeździe znowu ciągnie prąd. Może ma znaczenie to, że od kiedy go kupiłem nie mam wskazania na wyświetlaczu, że poziom paliwa wszedł na rezerwę i co za tym idzie nie ma sygnału dźwiękowego.

Czy ktoś miał podobny problem? I czy poradził sobie z tym jakoś naprawiając licznik? Czy może muszę wymienić licznik na nowy.

Jeżeli naprawił to ktoś to proszę o jakąś informację, a jak wymieniać na nowy to czy na taki sam ( 8D0 920 900 ) czy jakikolwiek inny też podejdzie???

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kilka usterek w liczniku: brzęczyk,wskaźnik paliwa i wyświetlacz. Brzęczyk bez problemu można naprawić natomiast resztę? Lepiej wymienić cały. Ps. Jaki to licznik Jager czy vdo?

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kilka usterek w liczniku: brzęczyk,wskaźnik paliwa i wyświetlacz. Brzęczyk bez problemu można naprawić natomiast resztę? Lepiej wymienić cały. Ps. Jaki to licznik Jager czy vdo?

Jutro bedę wiedział co to za licznik. bo auto stoi u elektryka. W czym różnica?

No i jeszcze pytanie, czy muszę wymieniać na te same numery? czy może być inny? mam 8D0 920 900 ( nie wiem jaka litera na końcu ), a znalazłem 8D0 920 900x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziesz szukał nowego licznika to tylko na VDO. Numer większego znaczenia z tego co wiem to nie ma byle by nowe zegary również były od polifta z białym podświetleniem ;)

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak VDO to kupuj możę angola bo ja tak zrobiłem itp i przerobienie wyniosło mnie z licznikiem z 70-80 zł koszt całej inwestycji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jak sobie poradziłeś mam ten sam problem jaki licznik kupiłes czy pasował na co zwrócić uwagę przy zakupie i jak to jest z tym immo w tych licznikach pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jak sobie poradziłeś mam ten sam problem jaki licznik kupiłes czy pasował na co zwrócić uwagę przy zakupie i jak to jest z tym immo w tych licznikach pozdrawiam

dziś powinienem dostać licznik. Jak zamontujemy i wykluczymy, że to faktycznie to, to napiszę.

Pozdro

Więc tak,

licznik wymieniony i póki co aku trzyma już 3 dzień. więc znaczna poprawa ;). Ogólnie to nie ma już poboru lewego prądu.

Co do licznika to wymieniłem a VDO a numer ten sam co na starym liczniku. Działa ok. Elektryk nic nie marudził więc nie miał za dużo roboty.

Więc jak widać durny licznik może wydoić całe aku. :)

Pozdro Panowie i dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj licznika do przedlifta. Wtedy podmieniasz i działa bez przeróbek.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...