Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana ramion wycieraczek , może z B8 (aero)


toma085

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , muszę jak najszybciej wymienić ramiona wycieraczek na pióra areo , jakie wymienić z B6 , B7 czy może z B8 podejdą , miło by było jak by ktoś doradził nie za drogi i w miarę dobre pióra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramiona aero są z b6 jako zestaw doposażeniowy, i to są dokładnie takie same ramiona jak w B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli takie jak z tej aukcji : http://allegro.pl/nowy-oryg-zestaw-ramiona-piora-aero-audi-a4-b6-i4814946357.html nie będę miał później problemów z dokupieniem piór , bo teraz mam i to jeszcze zwykłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś z Was fotki różnic między ramionami aero a zwykłymi w b6 bo sam nie wiem co mam na aucie. Wiem tylko, że pióra są SWF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli takie jak z tej aukcji : http://allegro.pl/nowy-oryg-zestaw-ramiona-piora-aero-audi-a4-b6-i4814946357.html nie będę miał później problemów z dokupieniem piór , bo teraz mam i to jeszcze zwykłych.

Pióra Bosch AeroTwin A933S są dostępne praktycznie w każdym sklepie motoryzacyjnym w cenach 95-115zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są blaszane ramy przegubowe to zwykle, jeżeli same pióro gumowe to aero.

Dzięki, czyli mam aero w takim razie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem u siebie Aero na ramionach od B7 (wcześniej miałem stare zwykłe wycieraczki z B6). Teoretycznie ramionka pasują Plug and Play, ale minimalnie różnią się kontem wygięcia te z B6 i B7. U mnie lewa wycieraczka ma delikatne problemy ze zbieraniem wody w dolnej częsci szyby. Myślę że delikatne podgięcie rozwiazałoby problem, ale mam już na aucie. Mam na myśli że ramionka z B6 są minimalnie mocniej wygięte i mocniej dociskają szybę niż te z B7.

Ogólnie spisują się dobrze i jestem zadowolony :) Ramionka + piórka kupiłem za jakieś 130zł, ale postanowiłem kupić nowe piórka Valeo (+100zł)

Montaż tak jak piszesz, zdejmujesz zaślepki, odkręcasz śruby. Wycieraczki na pewno są przypieczone więc najlepiej jakbyś miał ściągacz. Wtedy szybko fajnie schodzą. Pamiętaj aby zaznaczyć sobie na szybie ustawienie swoich wycieraczek abyś przy montażu nowe ramiona ustawił w tym samym miejscu. :):hi:

Edytowane przez Ralen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...