Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B6 S-LINE spalanie ok 12l..POMOCY!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam problem jak w temacie. Silnik 130 PD. Wedlog logow wyglada mi na przeplywke, ale jak podmienilem ze znajomego logi takie same. Dzisiaj regulowalem kat synchronizacji jutro zobacze jak chwilowe skacze... Co to moze byc? Kat zminilem z -1,5 na ok. -2,5. Wiem ze ma byc jak najblizej zera ale jak czytalem juz paru gosci tak mialo ze auto lepiej chodzilo na mniejszym kacie. Prosze o pomoc w rozwiazaniu tego problemu.

LOGI:

http://vaglog.pl/log_194665.html

http://vaglog.pl/log_194666.html

Edytowane przez krzwys

Opublikowano

To spalanie w mieście czy trasie? W mieście tak do 9 litrów to norma. Trasa do 120 km na godzinę 7 litrów max

Opublikowano
  • Autor

Spalanie na trasach ok 7 km. Ale jezdzilem tez dalej i nic. Duze wartosci na przeplywomierzu. Przeplywomierz dobry.

Opublikowano

Egr zaślepiony?

Opublikowano
  • Autor

nie patrzylem....mozliwe ze od tego takie spalanie? ten kat synchronizacji ma cos z tym wspolnego?

Opublikowano

Jak testowalem zaslepienie egr (blaszka pod rurke i śruba w wąż aby podciśnienie nie spierdalalo) to na vcds przepływaka lub czujnik ciśnienia w dolecie wariowaly - ale błędów nie wywalało.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano
  • Autor

Ale spalanie nie wzrosło, przynajmniej nie tak jak u mnie. Albo mi się zdaje albo po zmianie kąta synchronizacji jest poprawa. Jeszcze z tym może się pobawić?

Ale spalanie nie wzrosło, przynajmniej nie tak jak u mnie. Albo mi się zdaje albo po zmianie kąta synchronizacji jest poprawa. Jeszcze z tym może się pobawić?

Opublikowano

zobacz jeszcze na wskazania czujnika temp wody - ale w silniku - nie na zegarach

Opublikowano
  • Autor

Która grupa?

Opublikowano

chyba 1 poz 4 coolant temp poszukaj

Opublikowano
  • Autor

To pokazuje to samo co na zegarach jeśli to tak opisane

Edytowane przez krzwys

Opublikowano

no to ok, bo jakby myślał cały czas że jest niedogrzany, to też by więcej palił

Opublikowano
  • Autor

Sluchajcie czy ma duze znaczenie ustawienie pompowtryskow pod pokrywa na spalanie....bo jeszcze tylko to mi zostalo.?

Opublikowano

a dalej tak żłopie 12l ? myślałem że już zmniejszyłeś spalanie i jest ok.

ja jeżdżę na kącie 0 i jest ok. ludzie pisali o -1 ale nie -2.5...

zloguj może statycznie 13 i 23, bo bipy 23 raz masz dużo na minus a raz dużo na plus.

ja bym ustawił kąt na 0 i wtedy pomierzył 13,18,23 bo przy kącie takim na minus wyniki mogą być przekłamywane

Opublikowano
  • Autor

mam gdzies logi zrobione po zmiane na -0.6 ale jeszcze egr nie odblokowany... ale czy bipy mialyby cos do spalania w takim stopnik, bardziej chyba korekcje nie? warto sprobowac ustawic jeszcze pompowtryski?

Jezeli po ustawianiu pompowtryskow nic sie nie polepszy to pewnie je powykrecam i zawioze na stol...wtedy wszystko bedzie jasne.

Edytowane przez krzwys

Opublikowano

Dokładnie te -2,5 to wartość graniczna prawie, gorzej Ci nie pali.

Ustaw na bliżej 0 lub -0,5 oczywiście stosujesz się do instrukcji regulacji kąta ?

Sprawdzaj parametry G62 go od niego wiele zależy albo wymień go profilaktycznie koszt nie duży 100 zł a będziesz miał spokój.

Na ilu kilometrach wychodzi Ci te 12 litrów średniego spalania ?

Opublikowano
  • Autor

teraz mam wlasnie na -0.6, Pali dobrze tylko zimny kopci i troche telepie(nierowno chodzi). Co to za czujnik ten g62 i gdzie go szukac? Dojezdzam do pracy jakies 7km i to jezdzilem jak dziadek nawet i zadnej poprawy.

Opublikowano

g62 to czujnik temp wody.

to jak masz kąt koło 0 to zrób statyczne 13,18,23 - bo jeżeli wtryski by było krzywo spasowane, to powinno wyjść na korekcjach.

a 7km w takich temperaturach to trochę mało za dobre zagrzanie, więc musi chlać więcej

Opublikowano
  • Autor

pedesle pozniej, no wiem ze wiecej bedzie ale bez przesady, bipy maja cos do spalania??


spalanie przy ruszaniu powoli kolo 40 pokazuje, zimny sporo kopci i silnik dosc glosno pracuje


http://vaglog.pl/log_195571.html

Opublikowano

To wysokie spalanie masz od początku jak użytkujesz to auto, czy kiedyś było mniejsze.

Jeśli możesz to opisz historię auta od kiedy je posiadasz.

Czym więcej drobnych, zauważonych przez Ciebie szczegółów napiszesz, to łatwiej będzie coś wymyślić :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.