Skocz do zawartości
IGNOROWANY

śruba centralna walu problem z odkreceniem.


arek182

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy chciałem zmienić napęd pompy oleju w silniku 2.0tdi i mam problem z odkręceniem śruby centralnej walu łeb śruby dwunastokąt 19mm, dodam ze próbowałem odkręcić kluczem elektryczno-pneumatycznym na nasadki 3/4 firmy milwaukee i niestety nie dało rady, i mam pytanie w jaki sposób mogę zblokować wal aby użyć nasadki i sztywnego pokrętła proszę o porady bo już nic innego nie przychodzi mi do głowy. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem tez już taka opcje bieg 5tka i wciśnięty hamulec nożny i śruba jest na tyle mocno dokręcona, a nie ma jakiego okienka w skrzyni przez które by zblokował dwumase lub wal i wtedy kluczem i stałym pokrętłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontuj rozrusznik, wtedy będziesz miał dobry dostęp do wieńca zębatego na kole zamachowym i da się napewno czymś zablokować wał :hi::whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam ze walki balansujące wraz z pompa mam zdjęte i widać wal i początkowo myślałem aby zblokować 1 i 4 tłok na przeciwwagach walu o blok drewnianymi klockami ale boje się aby przy dużej sile odkręcania nie wyłamać ścianki bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lewej str skrzyni powinna być zaślepka plastikowa okienko-tam chyba będzie dojście do wieńca zamachu.

Ale skoro masz miskę zdemontowaną to przeciez masz wieniec na wierzchu. To że jest siła odkręcenia to przy dobrym zablokowaniu wienic-blok nic sie nie zmiażdży nie ukruszy.

Sztywne pokrętło 1,5m rury i pojdzie jak trzeba-chyba że klucze z ruskiej stali-gnioca niełamioca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi juto zablokuje wieniec dwumsy i spróbuje odkręcić ta śrubę i po całej operacji napiszę czy się udało.

witam koledzy udało się odkręcić śrubę walu po zdjęciu rozrusznika włożyłem duży płaski śrubokręt w zęby wieńca kola dwumasy i klucz nasadowy na śrubę walu przedłużka i około 1,5m rury. dziękuje wszystkim za podpowiedzi pozdrawiam.

Edytowane przez arek182
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...