Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.6] pytanie o odpalanie awaryjne na gazie


Giacobbe91

Rekomendowane odpowiedzi

Zalozylem instalacje sekwencyjna optima. 2 tysiace zl. Zauwazylem ze bierze mi sporo paliwa. Wiem ze to nie zalecane ale pytanie brzmi jak w tej instalacji odpalic awaryjnie na gazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymasz przycisk przełączania podczas palenia i masz. Jednak to awaryjne i na stałe nie zalecane. A co na to gazownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji powinno być napisane,

może masz ustawioną wysoko temp. przełączania

albo silnik podpiera się pb powyżej iluś tam obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zatankowalem za 30 zl i mialem na prawie pierwszej bialej kresce (nowa instalacja). Po przejechaniu 348 km palila sie juz rezerwa od paliwa. Wydaje mi sie ze paliwa idzie masakrycznie duzo. Przelacza sie po okolo 2-3 km na gaz.

W instrukcji jest o jakis sygnalach dzwiekowych. Ale trzymam od poczatku czy od zaplonu?

Edytowane przez Giacobbe91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym nie wiem jak to jest w optimie ale ogolnie awaryjne odpalanie auta na gazie jest ograniczone do ilus tam razy wiec jak bedzie ci naprawde potrzebne to bedzie zaskoczenie. chcesz zaoszczedzic na benie to sprzedaj auto. musi troche pochodzic na paliwie. technicznie masz ogarniety moze za dlugo sie nagrzewa albo gaz zle ustawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym nie wiem jak to jest w optimie ale ogolnie awaryjne odpalanie auta na gazie jest ograniczone do ilus tam razy wiec jak bedzie ci naprawde potrzebne to bedzie zaskoczenie. chcesz zaoszczedzic na benie to sprzedaj auto. musi troche pochodzic na paliwie. technicznie masz ogarniety moze za dlugo sie nagrzewa albo gaz zle ustawiony

30 zl na 348 km? Sporo. Gaz mowili na 30 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pokonujesz dużo krótkich tras, gasisz samochód, jak jest zimny znów odpalasz i tak w kółko no to niestety benzyny wtedy żre dużo... Osobiście kiedyś też mi sie wydawało że bardzo dużo idzie, wskazówka szła w oczach, ale jak mniej więcej patrzyłem ile przejeżdżam na pb to zmieniłem zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sieniby wydaje 50 zł zalalem ale to jest raptem 10 litrów a to szybko ucieka auto na ssaniu wpierdala duzo beny i wogole jak jest zimno jak teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji powinno być napisane,

może masz ustawioną wysoko temp. przełączania

albo silnik podpiera się pb powyżej iluś tam obrotów

Od iluś tam obrotów to przełączały się instalacje pierwszej generacji. Sekwencje przełączają się po osiągnięciu zadanej przez gazownika temperatury. Około 30-40 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji powinno być napisane,

może masz ustawioną wysoko temp. przełączania

albo silnik podpiera się pb powyżej iluś tam obrotów

Od iluś tam obrotów to przełączały się instalacje pierwszej generacji. Sekwencje przełączają się po osiągnięciu zadanej przez gazownika temperatury. Około 30-40 stopni.

Od 2 tysiecy przelaczaly sie 2 generacji a 1 byly przelaczane przyciskiem. W sumie wychodzi mi jakies 1,7-1,8 l beny na 100. Ale jak sie widzi wskazowke spadajaca to zle sie robi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...