Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1.6] pytanie o odpalanie awaryjne na gazie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zalozylem instalacje sekwencyjna optima. 2 tysiace zl. Zauwazylem ze bierze mi sporo paliwa. Wiem ze to nie zalecane ale pytanie brzmi jak w tej instalacji odpalic awaryjnie na gazie

Opublikowano

Trzymasz przycisk przełączania podczas palenia i masz. Jednak to awaryjne i na stałe nie zalecane. A co na to gazownik?

Opublikowano

w instrukcji powinno być napisane,

może masz ustawioną wysoko temp. przełączania

albo silnik podpiera się pb powyżej iluś tam obrotów

Opublikowano
  • Autor

Jak zatankowalem za 30 zl i mialem na prawie pierwszej bialej kresce (nowa instalacja). Po przejechaniu 348 km palila sie juz rezerwa od paliwa. Wydaje mi sie ze paliwa idzie masakrycznie duzo. Przelacza sie po okolo 2-3 km na gaz.

W instrukcji jest o jakis sygnalach dzwiekowych. Ale trzymam od poczatku czy od zaplonu?

Edytowane przez Giacobbe91

Opublikowano

pozatym nie wiem jak to jest w optimie ale ogolnie awaryjne odpalanie auta na gazie jest ograniczone do ilus tam razy wiec jak bedzie ci naprawde potrzebne to bedzie zaskoczenie. chcesz zaoszczedzic na benie to sprzedaj auto. musi troche pochodzic na paliwie. technicznie masz ogarniety moze za dlugo sie nagrzewa albo gaz zle ustawiony

Opublikowano
  • Autor

pozatym nie wiem jak to jest w optimie ale ogolnie awaryjne odpalanie auta na gazie jest ograniczone do ilus tam razy wiec jak bedzie ci naprawde potrzebne to bedzie zaskoczenie. chcesz zaoszczedzic na benie to sprzedaj auto. musi troche pochodzic na paliwie. technicznie masz ogarniety moze za dlugo sie nagrzewa albo gaz zle ustawiony

30 zl na 348 km? Sporo. Gaz mowili na 30 stopni

Opublikowano

Jeżeli pokonujesz dużo krótkich tras, gasisz samochód, jak jest zimny znów odpalasz i tak w kółko no to niestety benzyny wtedy żre dużo... Osobiście kiedyś też mi sie wydawało że bardzo dużo idzie, wskazówka szła w oczach, ale jak mniej więcej patrzyłem ile przejeżdżam na pb to zmieniłem zdanie...

Opublikowano

tak sieniby wydaje 50 zł zalalem ale to jest raptem 10 litrów a to szybko ucieka auto na ssaniu wpierdala duzo beny i wogole jak jest zimno jak teraz

Opublikowano

w instrukcji powinno być napisane,

może masz ustawioną wysoko temp. przełączania

albo silnik podpiera się pb powyżej iluś tam obrotów

Od iluś tam obrotów to przełączały się instalacje pierwszej generacji. Sekwencje przełączają się po osiągnięciu zadanej przez gazownika temperatury. Około 30-40 stopni.

Opublikowano
  • Autor

w instrukcji powinno być napisane,

może masz ustawioną wysoko temp. przełączania

albo silnik podpiera się pb powyżej iluś tam obrotów

Od iluś tam obrotów to przełączały się instalacje pierwszej generacji. Sekwencje przełączają się po osiągnięciu zadanej przez gazownika temperatury. Około 30-40 stopni.

Od 2 tysiecy przelaczaly sie 2 generacji a 1 byly przelaczane przyciskiem. W sumie wychodzi mi jakies 1,7-1,8 l beny na 100. Ale jak sie widzi wskazowke spadajaca to zle sie robi :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.