Szlachetnapaczka - zbieramy dla potrzebującej rodziny

cougarr2

Panowie i Panie.

Drodzy koledzy i koleżanki.

Jak wszyscy powoli zauważyli zbliża się ten szczególny czas.

Czas Świąt Bożego Narodzenia.

Chciałbym Was poprosić o wsparcie.

Moja serdeczna koleżanka jest wolontariuszem za zarazem opiekunem rodziny.

Jeśli ktoś chciałby pomóc zapraszam, liczy się każda złotówka.

Poniżej opis rodziny dla której pomagamy.

Więcej informacji oraz uwiarygodnienie akcji na stronie https://www.szlachetnapaczka.pl/

Osoby chętne proszę o wpisy, będziemy dalej ustalać formę pomocy.

Pani Zoja (52 l.) samotnie wychowuje córkę Natalię (7 l.).
Rodzina pani Zoji jest w trudnej sytuacji życiowej od dwóch lat, kiedy to pani Zoja straciła pracę po likwidacji sklepu spożywczego. Pani Zoji ze względu na wiek ciężko jest znaleźć stałą pracę. Obecnie pracuje dorywczo jako pomoc kuchenna z czego uzyskuje dochód w kwocie 900 zł. Dodatkowo rodzina otrzymuje zasiłek rodzinny w kwocie 106 złotych. Dochód w przeliczeniu na jednego członka rodziny po odjęciu kosztów mieszkania wynosi tylko 387 złotych. Kwota ta nie zawsze starcza na pokrycie podstawowych potrzeb.
Pani Zoja, aby jeszcze bardziej poprawić sytuację materialną rodziny wyszywa obrazy, które sprzedaje znajomym. Podczas rozmowy pani Zoja wielokrotnie podkreślała, że jest dumna ze swojej twórczości. Jednak największą radością w życiu pani Zoji jest jej córka Natalka. Dziewczynka bardzo lubi śpiewać i występować w szkolnym zespole.
Pani Zoja podkreśla, że najważniejsze są buty i ciepła kurtka na zimę dla Natalki, z których wyrosła. Dziewczynce przydałby się również laptop lub komputer, nawet używany. Natalka aktualnie chodzi do 1 klasy, sporo lekcji ma już zadawanych przy użyciu komputera, aby je odrobić chodzi do sąsiadki. Mama dziewczynki podkreśla, że z chęcią zrezygnuje z innych potrzeb oby tylko córka miała wymarzony laptop, który będzie jej pomocny w nauce.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny

Żywność trwała:Podstawowe produkty żywnościowe:Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Warzywa w puszkach
Inne:płatki kukurydziane
Środki czystościInne:płyn do prania, płyn do płukania
IV. ODZIEŻ I OBUWIE
Odzież
Lp Płeć Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Sylwetka Uwagi 1 K zimowa kurtka 128 szczupła 2 K przejściowe bluzki, tuniki 128 szczupła 3 K przejściowe getry 128 szczupła

Obuwie
Lp Płeć Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.) Rozmiar Uwagi 1 K obuwie zimowe kozaki 29
Wyposażenie mieszkania:
Koc, Poduszka
Inne:Potrzebuje 2 poduszek, szafa na ubrania do przedpokoju (może być dwudrzwiowa) - nie ma w czym trzymać ubrań
Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego:Jakiś najtańszy laptop dla córki. Z języka angielskiego pani zadaje do domu pracę do zrobienia na komputerze. Wszystkie dzieci z klasy mają komputer, tylko ona nie ma.
VII. INNE POTRZEBY:Koniki My little Ponny lub lalka My little Ponny ewentualnie Monster High
Najważniejsze potrzeby:
kurtka idzie zima a z poprzedniej wyrosła buty idzie zima a z poprzedniej wyrosła laptop/komputer może być używany laptop jest niezbędny Natalce do odrabiania lekcji. Obecnie aby rozwiązać zadania chodzi do sąsiadów co na dłuższą metę jest uciążliwe
Edytowane przez cougarr2

Masz jakiś adres do tej Pani? Nigdy nie dam kasy na żadną fundację bo darmozjady przeżerają większość dla swoich celów ale komuś komu trzeba pomóc to z miłą chęcią. Może znalazłoby się trochę ciuchów po mojej córce, jakieś buty też, jeszcze bym coś dorzucił do tego z miłą chęcią i wysłał na mój koszt, nie ma problemu, byle by było wiadomo że trafi rzeczywiście do tej potrzebującej osoby.

Daj nr konta tej pani

Wyślij na pw adres tej rodziny

Wysłane z Nokia 6310i za pomocą Tapatalk

też bym pomógł, ale raczej nie przez fundacje lecz prywatnie, proszę o PW z danymi, pozdrawiam!

Koledzy fajnie że jest chęć pomagania. Adresu tej rodziny nie mogę podać ale mogę podać adres wolontariusza (opiekuna rodziny).

Kamila Sowa ul. Żeromskiego 13/50 17-100 Bielsk Podlaski tel. 609076071

A jak poręczysz za ta osobę ? Bo juz robiliśmy z kolegami/ rodzina takie akcje a potem w rozmowach z ta biedna rodzina sie okazało, ze połowa rzeczy do niech nie trafiła i oczywiście nikt o niczym nie wiedział :)

Wysłane z Nokia 6310i za pomocą Tapatalk

Edytowane przez FPek