Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak nawiewu z wylotów kabinowych


Shizon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu przestało wiać z wylotów kabinowych. Kiedy włączam ogrzewanie to wieje z wylotów na szyby, (tego czołowego na przednią, na boczne szyby) oraz dmucha w nogi, natomiast pośrodku nie działają. Jaka może być tego przyczyna? Czy jest taka możliwość, że sterownik od klimatyzacji się zepsuł, rozregulował i można to naprawić poprzez wciśnięcie odpowiedniej kombinacji klawiszy od ustawiania temeperatury i sposobu nawiewu, aby to wróciło do normy. Czy może być tak, że układ jest zapowietrzony, czy nagrzewnica szwankuje? Wybaczcie, ale jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę, więc dlatego tyle pytań.

Aha, jeszcze jedna rzecz, bywało tak, że w ogóle nie grzało, tzn. leciało tylko zimne powietrze. Przez dłuższy czas tak było, później to wróciło do normy, następnie znowu przestało grzać, a teraz już grzeje. Czy to jest problem z eletroniką, czy to jest problem z nagrzewnicą?

Dziękuję z góry za udzieloną pomoc :)

Edytowane przez Shizon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu przestało wiać z wylotów kabinowych. Kiedy włączam ogrzewanie to wieje z wylotów na szyby, (tego czołowego na przednią, na boczne szyby) oraz dmucha w nogi, natomiast pośrodku nie działają. Jaka może być tego przyczyna? Czy jest taka możliwość, że sterownik od klimatyzacji się zepsuł, rozregulował i można to naprawić poprzez wciśnięcie odpowiedniej kombinacji klawiszy od ustawiania temeperatury i sposobu nawiewu, aby to wróciło do normy. Czy może być tak, że układ jest zapowietrzony, czy nagrzewnica szwankuje? Wybaczcie, ale jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę, więc dlatego tyle pytań.

Aha, jeszcze jedna rzecz, bywało tak, że w ogóle nie grzało, tzn. leciało tylko zimne powietrze. Przez dłuższy czas tak było, później to wróciło do normy, następnie znowu przestało grzać, a teraz już grzeje. Czy to jest problem z eletroniką, czy to jest problem z nagrzewnicą?

Dziękuję z góry za udzieloną pomoc :)

po opisie obstawiam panel klimatyzacji. Ale może być też któryś z silniczków sterowania klapami nawiewu. najlepiej podpiąć pod VAG-a i napisz co pokazał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też istnieją dokładnie takie same objawy. Kolega napisze, co mu VAG pokazał, ja jutro też zerknę co u mnie pokazuje.

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jadę do mechanika załatwić te sprawę. Ja nie miałem czasu wcześniej ani on... Ale 2-3 dni temu stał się cud.. Kiedy miałem zamiar pojechać do mechanika - tak, a nóż może będzie mieć czas na zabawę z moim problemem - wracając do domu z roboty, nagle zaczęło wiać ze wszytkich wylotów.. strumień powietrza leci ze wszystkich wylotów do wczoraj, nie wiem jak będzie dziś :) No, ale nie zmienia to faktu, że dziś czeka mnie wizyta u fachowca. Dam znać co wyszło.


Witam, po jakimś czasie. Niestety nie było mnie przy naprawie, ponieważ musiałem zostawić auto i dopiero drugiego dnia dopiero je odebrałem. Na "wycinku" z naprawy widziałem, że było tam coś o przepięciach i został wymieniony cały sterownik. Wczoraj jechałem autostradą i przy sporych prędkościach miałem kolejny problem z grzaniem. Po prostu leci zimne powietrze. Filtr kabinowy w międzyczasie został wymieniony - był problem z zaparowywaniem szyb. Jutro, bądź pojutrze będę nim znowu jechać przy niższych prędkościach i wtedy powiem, czy wtedy też jest problem z grzaniem. Czy to normalne, że przy wysokich prędkościach trudniejsze jest i dłużej może trwać nagrzewanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalka, zaslon sobie chlodnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to zrobć? Zasłaniasz chłodnicę tekturą, czy lepiej jest zasłonić wlot na masce za logo Audi? Czytałem, że lepiej jest właśnie zasłonić wlot, a nie samą chłodnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam problem u Siebie audi a4 b5 1.9 tdi . od 2dni gdy odpalam auto nie chodzi mi nawiew wg ale gdy otwieram maske i nią trzasne to odrazu zaczyna działać normalnie Wiecie gdzie tkwi problem i co sprawdzić ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...