Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t 163km i gaz firmy Lovato


kreczi

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy ma swoje zasady odnośnie LPG. Ja mam takie a nie inne w kwestii temperatury. Ustawiam min. 30 stopni...na instalację jest 2 lata gwarancji bez limitu km. Warunek przeglądy co 10 000 km.

Jak to komuś nie pasuje trudno...może ustawić sobie i 20 stopni i przeglądów nie robić. Jak się coś wys*a to pretensje do siebie. Naprawić można/wymienić ale już odpłatnie.

Co do wskazań na fisie.

Jeżeli przed montażem średnia była powiedzmy 7,8 do 8 litrów a po montażu jest 10 litrów to albo instalacja źle skalibrowana i nieprawidłowo ustawiona albo kierownik mocniej ciśnie pedał gazu bo taniej jest.

Fis w a4 można sobie delikatnie skalibrować wyjściowo jest przelicznik (mnożnik) 1 a można dać 0.85 lub 1.15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się jechać tak samo jak kiedyś i te średnie spalanie na lpg nie maleje. Hmm może na pierwszym przeglądzie to zrobia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BFB ma sondę szerokopasmową także można to fajnie wystroić...ja mam Q-box, Keihin żółty, kme tur twin

quattro 200KM 300NM

Spalanie realne wychodzi od 11.5 do 12.5 litra LPG na fisie mam średnią ok 6 litrów...a powodem tego est to, że wtryski benzynowe mam 535-tki założone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę tak pośmigam do tego pierwszego przeglądu i zobaczę jak te spalanie będzie się miało do przejechanych kilometrów . Potem albo korektę na fisie zrobi albo gazownik zrobi korektę :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski sa dobrze saklibrowane...na fisie pokazuje spalanie wyliczone na podstawie czasu wtrysku. Ja w idlu na rozgrzanym silnilu mam 1.6 - 1.8 ms. A max. Okolo 12 ms gdzie seria ma ok. 2.5 do 16-17 ms.

Tunerowi nie chcialo sie tylko przelicznila ustawic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam go czy poprawi to , skoro mówisz że idzie to ustawić :) a swoją drogą można to w vcds sprawdzić ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vassyli jak tam po pierwszym przeglądzie?

Mi dziś powiedział aby nie patrzyc fis bo i tak spalanie nie będzie rzeczywiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie byłem. Dopiero jak da rade to we wtorek pojade. Bo na swieta i sylwka zrobię duuuzo km wiec muszę przed swietami podjechać na przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...