Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PARKTRONIK przestał działac


LESZEK 1973

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich kolegów.

Na pewno temat był już poruszany ale nic nie mogą wygrzebać.Mianowicie chodzi mi o tylni zderzak a dokładniej o jeden z czujników parkowania..Parktronik mi przestał działać zarówno z przodu jak i z tyłu ale zauwarzyłem że w tylnym zderzaku jeden z czujników się rusza i jest lekko tak jakby cofnięty.I mojepytanie z tym związane czy juz ktoś moze miał okazje zdejmować tylni zderzak bo podejrzewam że bez zdjęcia zderzaka to czujnika się nie wymieni.I czy po wymianie czujnika trzeba sie podpiac pod kompa.

Z góry dziekuje za wszelkie podpowiedzi i sugestje.

Pozdrawiam Leszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w PDC jest tak ze jesli jest jakis bład to nie bedzie działac .

Podepnij kompa i sprawdz błedy, bez tego ani rusz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem. jeden z czujników nie działa;
01547 - Sensor for Parking Aid; Rear Mid-Right (G205)
014 - Defective

... i cały system parkowania nie działa.

czy zna ktoś moze numer części?

czytałem na innych forach ze przy odrobinie szczęścia można wymienić środkowe bez demontażu zderzaka. Co o tym myślicie?


dobrałem sie do niego bez zdejmowania zderzaka i juz mam numer i teraz pytanie, czy lepiej kupic nowy zamiennik czy uzywany oryginał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem po numerze ze starego 420919275 i wyglądają identycznie z tym ze za ten 1S0919275A więcej sobie cenią na eBay. Zamówiłem ten pierwszy i zobaczymy co będzie. Czy potrzebne będzie jakieś kodowanie czy tylko usunięcie błędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem po numerze ze starego 420919275 i wyglądają identycznie z tym ze za ten 1S0919275A więcej sobie cenią na eBay. Zamówiłem ten pierwszy i zobaczymy co będzie. Czy potrzebne będzie jakieś kodowanie czy tylko usunięcie błędu?

420919275 zamienia sie na ---> 1S0919275A

Kasujesz bład i PDC smiga :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć ze ten który zamówiłem z takim samym numerem części nie będzie działać?;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć ze ten który zamówiłem z takim samym numerem części nie będzie działać?;(

Tak jak pisałem pierwsze produkowali 420919275 ktory zamienia sie na ---> 1S0919275A :) tak mowi ETKA i bedzie pasował .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik padł pewnie od wilgoci etc. Jeżeli nie jest uszkodzony mechanicznie nie ma nigdzie dziurki gdzie by mogła woda wlecieć itp. Spróbuj psiknąc WD 40 w te styki i podłączyć tylko do wiązki. U znajomego tak zrobiłem z wtyczką łączącą wiązkę przednią z wewnętrzną. Była słabo zabezpieczona i woda wpadła w te styki. Przedmuchałem kompresorem troche posuszyłem suszarką i psikłem WD 40 (wypiera wodę) i do dzisiaj działa bez problemu. Oczywście potem dobrze to już zabezpieczyliśmy.

Edytowane przez Gibons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...