Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wiązka silnika 1.8T. Krusząca się izolacja.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Nie dawno dowiedziałem się (przy okazji montażu LPG), że izolacja na wiązce silnika kruszy się tuż przy kostkach cewek.

Nie wiem czy należałoby wymienić całą wiązkę czy da się jakoś to zabezpieczyć.

Ile taka wymiana może kosztować i od jakich silników mogłaby pasować?

Co może być tego przyczyną?

Opublikowano

ktos moze pochlapal olejem i potem temperatura zrobila swoje. ogolnie mozesz szukac od tego samego silnika co masz. wymiana jest prosta wywalasz swoja wkladasz nowa wszystko jest o ile dobrze wiem na wtyczkach nic nie trzeba ciac oprocz opasek mocujacych. ewentualnie mozna ladnie to poizolowac na pewien czas a na wiosne sie tym zajac jak trzeba

Edytowane przez Magicbattle

Opublikowano
  • Autor

Sprawdziłem dokładniej i prawie na całej długości nad pokrywą głowicy izolacja jest sztywna i pęka. Raczej tego nie zabezpieczę. Tylko wymiana :/

Nadal nie wiem co mogło być przyczyną. Oleju raczej nikt na to nie wylał.

Edytowane przez zarzykzgr

Opublikowano

Niewątpliwie wysoka temperatura. Najlepiej wymienić wiązkę,ale puki co to może koszulki termokurczliwe pomogą.

Opublikowano

Nie słuchaj się uwag mechaniora, ta wiązka jeszcze 20 lat podziała, weź tam gdzie pękło tylko obwiń dobrą taśmą izolującą taką specjalną olejoodporną, koszt 5 zł.

Opublikowano

Izolacja pod wpływem temperatury się oklejanie i rozwija. Zdecydowanie nie polecam. A klej wszystko brudzi. Może samowulkanizująca? Nie wiem, nie stosowałem.

Opublikowano

Taśma samospajalna jak najbardziej ok, tylko trzeba szukać odpornej na temperaturę. Cholernie drogi Scotch wytrzymuje do 90st.C

Opublikowano

Panowie, kurde jakie koszulki termokurczliwe, jakie taśmy samowulkanizujące się szkoda pchać się w niepotrzebne koszta, to dajesz, trochę droższą niestety znalazłem jak 5 zł, pierwszy link z interneta: http://olx.pl/oferta/tasma-izolacyjna-parciana-coroplast-CID5-ID2F6bn.html Wszystkie kable w autach kleją tą taśmą, nie rozklei się pod temperaturą nie ma obaw

Opublikowano

ja mialem to samo, doszlo potem do zwarcia przy wtryskach i uwalilo mi ecu, kupilem instalacje od angola i zmienilem wiazke wtryskow i cewek

jak narazie tylko sama izolacja sie lamie a kable sa ok to mozesz owinac wlasnie tasma izolacyjna parciana, ona jest odporna na wysokie temp

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.