Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pobór prądu w bloku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie, proszę o poradę.

Mieszkam w bloku 12 rodzinnym.

We czwartek zauważyłem, że został na klatce schodowej wymieniony licznik zużycia.

Ładny czarny,i nakręcone miał 3,5 KW

Luknąłem w sobotę i było już 7,5 KW

Lukam dziś i jest 8,4 KW

Na obu klatkach schodowych nie ma wyłącznika czasowego ale też 6 żarówek nie świeci się non stop całą noc.

Czy to zużycie nie jest za duże ???

Mógłby ktoś policzyć ile prądu naciągnie powiedzmy jedna do sześciu żarówek przez noc ???

Bo coś mi się zdaje że jakaś menda kradnie.

Opublikowano

Ale to jest licznik tylko na klatke schodową? Czy każde mieszkanie ma swój odzielny licznik ? Jakie jest ogrzewanie w bloku, macie jeden piec na cały blok? każdy ma swój piec czy może ogrzewanie jest z centrali miejskiej?

Wiecej wiadomosci kolego

Opublikowano
  • Autor

Już piszę.

Licznik jest na 2 klatki schodowe.

Podłączone jest pod niego tylko oświetlenie klatek schodowych (bez piwnic) oraz wzmacniacz antenowy do telewizji.

Sam wzmacniacz pobiera tylko 2 Waty.

Gdy oświetlenie na klatkach jest wyłączone to licznik stoi w miejscu.

Skąd więc po 12 godzinach aż 1 KW zużycia ???

Opublikowano

ilo watowe są żarówki na klatkach i ile ich w sumie jest oraz przez jaki czas świecą?

Opublikowano

wychodzi na to ze srednio ok 80 watow na godzine co na 12h daje ok 1KW wiec wcale nie takie duze. Wszytko zalezy co w tym czsie jest podlaczone. Skoro jak wylaczysz wszystkie swiatla i licznik stoi to Ci nikt nie kradnie pradu :)

Edytowane przez Mauros88

Opublikowano
  • Autor

Żarówki mają ok max. 50 W z czego dwie są ledowe- 7W, ze dwie energooszczędne i ze dwie zwykłe.

Jak pisałem całą noc nie świecą, jak już to jedna, max dwie.

Więc myślę że przez noc 1KW to dużo.

Zapewne ktoś ma na noc podłączony odbiornik.

Jest jeden sąsiad który jest do tego zdolny.

Ma dostęp do pomieszczeń w piwnicy gdzie jest prąd z klatki schodowej.

A do tej samej piwnicy z drugiego piętra ze swojego mieszkania ma puszczony kabel.

Więc sami widzicie że coś jest chyba nie tak.

Będę kontrolował licznik zużycia.

Opublikowano

Wedle mnie to wcale nie jest duże zużycie ale jesli masz powody przypuszczać że sąsiad się podpiął to zostaje monitorować licznik w nocy, przy wyłączonych żarówkach patrzeć czy licznik dalej biega

Opublikowano

jedna max 2 ale jakie? Jaka maja moc te co sa zapalone na noc? Bo moga miec po 30w i juz masz prawie KW za noc.

Opublikowano
  • Autor

No właśnie dokładnie nie wiem.

Musiałbym je odkręcać.

Powiedzmy że obie mają po 45W i świecą 12 godzin.

To ile KW nakręci licznik ???

Opublikowano

Kolego żarówka 45W = 0.045KWh pomnóż to sobie przez ilość żarówek oraz ilość godzin (czas świecenia żarówek) i wyjdzie Ci przybliżone zużycie

tutaj masz przykładowe obliczenia zużycia prądu

http://www.obliczenia.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=67&Itemid=95

Opublikowano
  • Autor

No to 45W =0.045 KWh x 12 godzin =0,54 KWh x2 ( bo dwie żarówki) = 1,08 KWh

Ok, to już wszystko jasne.

Lukne jeszcze które żarówki się w nocy świecą.

Opublikowano

No więc jak sam widzisz 1KWh przez 12 godzin to wcale nie jest dużo

Opublikowano
  • Autor

Obczaje z parę dni bo coś mam dziwne przeczucie.

Sprawdzę te żarówki jeszcze bo nie daje mi to spokoju.

Opublikowano

Kolega mieszka na wsi w starym dworku zamieszkałym przez 11 rodzin i tez miał podejrzenia do tego ze ktos kradnie prad "klatkowy"

Poszukał bezpiecznika ktory za to odpowiadał i poprosil mlodszego brata aby ten go wykrecił a sam poszedł na zewnatrz zobaczyc co sie bedzie działo. Swiatlo zgasło u 4 rodzin :facepalm:

Opublikowano

Idz do licznika z latarka i wyłacz światło jak licznik dalej bedzie sie krecił to zgłoś to a jak sie zatrzyma do idz do sąsiadów i zmiencie żarówki

Opublikowano
  • Autor

Przypilnuję to.

Opublikowano

Zrobcie zrzute na czujnik ruchu a inwestycja zwroci sie w ciagu kilku miesięcy.

Opublikowano
  • Autor

Mamy dwie oprawy na żarówki z czujnikiem ruchu.

Reszty sąsiadów nie idzie namówić do kupna :facepalm:

Koszt to 30 zł.

Eh, co poradzić.

Jak na razie dobowe zużycie sięga niecałego kilowata a to i tak dużo.

Opublikowano

Sprawdzałeś czy jest jakaś pijawka ?

Opublikowano
  • Autor

Mam małe podejrzenie co do jednego sąsiada.

Ma od dostęp do piwnic gdzie była kiedyś kotłownia, jest tam prąd z klatki schodowej.

Z jego mieszkania leci też kabel do tej piwnicy.

Myślę że kradnie, nie zawsze, nie codziennie ale coś podłącza.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.