Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana kół z 15 na 17/18 A4 B6


Boruc1331

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o zmianie na większe fajniejsze kółka? mam w plamach alusy S-line

http://olx.pl/oferta/felgi-audi-18-cali-s-line-lub-zamiana-na-inne-CID5-ID3LtQ1.html

coś takiego, jakie są wady i zalety większych kół? raczej chodzi mi o wady, słyszałem ze szybciej wybija się zawieszenie, i podobno też więcej pali samochód...

Edytowane przez Boruc1331
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółka fajne wiadomo, ale aby wyglądały po ludzku po założeniu będzie potrzebna gleba delikatna bo inaczej fura będzie wyglądała jak koza...

Spalanie delikatnie większe bo i opona szersza będzie, dziury też będzie lepiej czuć...

Tutaj niestety kolego coś za coś, albo wygląd albo komfort i ekonomia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,ja mam w audi a4b6 założone felgi 18 cali i szerokie 8 cali,opony mam założone 235/40 i jest ok,troszke szumu z opon pozatym nic więcej,dobrze trzyma sie drogi,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie ori zawias 1BE + ori felgi sline 17 cali na to mam wsadzoną dedykowaną do tej felgi opone 235/45. Według mnie to najlepsze rozwiązanie do naszych fur. Jest dość nisko więc auto jest sztywne, jest szeroko więc przyczepność też porządna.

- Szumy i trwałość to wszystko zależy od opony, kupiłem auto na chińskich oponach i przez 6 miesięcy złapałem dwa kapcie, huczały jak kartoflaki w żuku, teraz mam Uniroyale F1 i przez 3 lata żadnych problemów a gdy żona jedzie na zakupy krawężniki nie są jej straszne....

- Co do dziur to wiadomo jak wpadniesz w 15cm dziurę to koło moze zostawić, po zwykłych nierównościach spękaniach i małych dziurach latam tak jak na zwykłej feldze, przez 3 lata żadnych problemów a naprawdę nie jeżdze wolno. Nie zwalniam do 20 jak zobaczę dołeczek chyba że widzę duża dziurę, choć i w takie wpadałem.

- Zawieszenie pada szybciej i są to zwykłe prawa fizyki, im szerzej tym większe opory, na zawieszenie działają większe siły i wahacze szybciej się wybijają. W poprzednim aucie miałem 16cali i przez 3 lata nie wymieniłem nawet podkładki. B6 na 17calach mam też 3 lata i wymieniłem łączniki i jeden wahacz, dodam że wymieniane części były jeszcze ori i takie też zostały :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...