Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa zderzaka tył z Oc sprawcy a inne uszkodzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno miałem zdarzenie drogowe podczas którego inny uczestnik ruchu najechał na tył mojego auta uszkodzony został zderzak i nakładka zderzaka, ale niestety na boku zderzaka jest inne uszkodzenie delikatne obtarcie (przygoda pod marketem sprawca zbiegł) czy to obtarcie bedzie miało wpływ na wycenę przez rzeczoznawce. Firma ubezpieczeniowa bez oględzin auta zaproponowała 750 zł nie zgodziłem się i teraz czekam na oględziny przez rzeczonawcę. Szkoda będzie likwidowana z OC sprawcy. Według was wczesniejsze uszkodzenie znacznie wpłynie na wycenę szkody i czy zderzak kwalifikuje się do wymiany czy naprawy. Pozdrawiam

e74933ca0e37.jpg

ede1d6db9343.jpg

9df2f402b1e1.jpg

3cbc8fbb9d07.jpg

Wcześniejsze uszkodzenie.

ccb4a5a70948.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie obetną Ci połowę na malowaniu zderzaka.

A jak to rozegrać żeby nie policzyli za połowę malowania lub tylko np 20% lub mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że strzeliłeś sobie w stopę. No chyba, że zamierzasz odstawić auto do warsztatu, zrobić bezgotówkowo i wziąć auto zastępcze na czas naprawy.

Bo do ręki to na pewno więcej nie dostaniesz, a śmiem twierdzić, że po oględzinach auta i samego zderzaka wypłacą Ci z 350, a jak będziesz chciał więcej, to fakturki.

Zakładam,że uszkodzony jest tylko i wyłącznie zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chce zrobić auto bezgotówkowo tylko to wchodzi w grę, a co do auta zastepczego to podobno nie wchodzi w grę bo moje auto jeżdzi i da się nim jezdzic taka opinie usłyszałem heheh dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak się będzie naprawiało, to nie będzie jeździło, więc samochód się należy.

Jeśli naprawiasz auto bezgotówkowo, to masz prawo już teraz odstawić je do serwisu i wziąc auto zastępcze na cały czas likwidacji szkody, czyli oględziny rzeczoznawcy, oczekiwanie na kosztorys, decyzję, naprawę aż do wypłaty odszkodowania.

Znajdź sobie już serwis, znajdź firmę, która oferuje zastępcze, oni dalej poprowadzą Cię za rączkę.

Tylko tak szczerze mówiąc, to za taką kwotę nie chciałoby mi się w to wszystko bawić.

Za 750 pln kupujesz drugi zderzak, dajesz do malowania i zakładasz drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda została naprawiona wycena jaka została dokonana przez rzeczoznawcę została oszacowana na 680zł. Szkodę naprawiłem bezgotówkowo w pewnym dobrym warsztajie. Koszt naprawy wyniósł 1200zł. Dostałem też auto zastępcze na czas naprawy. Temat zamkniety pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...