Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd po odpaleniu silnika


HatefulEvil

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie problem wygląda u mnie następująco: przekręcam klucz na II - wszystko okej, ale po zapłonie zaczyna mi "wrzeszczeć błędem" i podświetla się wykrzynik na zegarach; wprawdzie nie zawsze - najczęściej jeśli auto odpalam po minimum kilku godzinach ( jeśli zapale silnik i po chwili zgaszę i znowu zapalę - nie zdażyło mi się żeby był błąd). Wszystko to zaczęło się po czyszczeniu dolotu (prawdopodobnie) - rozebrałem wszystko i poskładałem. Ostatnio skasowałem błąd: 575Ciœnienie w przewodzie dolotowym ró¿nica dorególowania - B£¥D SPORADYCZNY i miałem nadzieję, że problem się rozwiąże. Niestety wciąż mi wyję przy zapalaniu silnika i teraz nie widzę, żadnego błędu, a sprawdziłem silnik, ABS, poduszki i za bardzo chyba nie mam co więcej sprawdzać (korzystałem z programu POLSKI VAG 4.9). Proszę o porady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ktore zbiorniki mogą wywolywac taki stan rzeczy? Ostatnio mialem hamulcowy i olej uzupelniane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem z nim większe problemy wczesniej i nie bylo takiego bledu, a ostatnio podladowalem do pelna i pali "jak igla" :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podjechał do elektryka i sprawdził prąd. Ostatnio miałem identyczne objawy (potem doszło resetowanie licznika dziennego po odpaleniu) i wymiana akumulatora załatwiła sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w momencie zapalania jak zapala się kontrolka ABS i piszczy to znak że akumulator już słaby, ale nie przejmuj się do puki nie padnie całkiem nie ma co na zapas go wymieniać, jedną dwie zimy może jeszcze przetrwa, sprawdź świece żarowe i kąt wtrysku by auto zapalało ok wtedy dłużej aku pożyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece żarowe mogę walnąć kablem od akumulatora i patrzeć za iskra tak? A te ustawianie katu doczytałem ze to niestety na kompie się nie da, wiec raczej nie dam rady xd sprawdzę jedynie jakie jest

Swoją drogą wymieniłem aku na inną uzywke i nie pada tak szybko w sensie poprzedni padał jak trzeba było podkręcić dłużej jak 5 sek <lol> a ten 6/7 wytrzymuje xD i faktycznie tak lekko mrygnie kontrolka ABS, to mnie pocieszyles kolego infem ze można tak jeździć aż padnie całkiem [emoji14]

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś masz nie halo, 5s kręcenie to stanowczo za długo, jeden max dwa obory wałem i silnik ma zapalać, inaczej nie może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimno było xD nie wiem czy świece działają, może też przesadziłem z tymi 5s, Jeśli normalnie odpala sekunde to powiedzmy, że przy zimnie 3s . A co do kątu wtrysku, to niby robił mi rozrząd spec co składa auta z niemiec to wydaje mi się, że to ogarnął, ale spróbuję to sprawdzić jak będę miał chwilę - gorzej jeśli będę miał to przestawić...

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ze słabym aku?


http://vaglog.pl/log_199961.html

Ustawienie pompy wtryskowej między 49 a 63 to chyba mieści się w normie?

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ujdzie, ale wahania ponad 9 jednostek już nie, albo masz luz na kole zębatym wału, albo na klinie pompy albo coś nie halo z rozrządem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś remont silnika wisi w powietrzu czy kwestia regulacji? ^^'


Swoją drogą czy to coś poważnego? Na co może mieć wpływ taki luz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się skończyć wymianą silnika w najgorszym wypadku bo z rozrządem nie ma żartów, żadna kwestia regulacji, to nie tyle poważne co ważne, do skontrolowania rozrząd, może już czas na wymianę rozrządu, przy okazji wymień klin na wale pompy i spr czy koło zębate wału nie ma luzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sek że Rozrząd miałem niedawno wymieniany. To jakie wachania są dopuszczalne?

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np 50-59 albo 45-54 albo 20-29 czyli zakres wahania się nie może być większy niż 9 jednostek, to znaczy może być ale to świadczy że tam coś już ma luz, jeżeli nie katujesz silnika i nie przekraczasz 4000obr można się tym zainteresować dopiero przy następnej wymianie rozrządu lub gdy zakres wahań powiększy się, pewnie dla prawie wszystkich to nowoć co pisze ale podobnie jak wymiana badzo starego płynu chłodzenia-zupy na nowy może załatwić problem z zaniskim wskazaniem temp. prawie zawsze uważanym za wadliwy termostat tak samo jest i tu, u mnie wahało się max 9 jednostek i księżyc na wale miał ślady że koło miało luz, ostatnio przed zerwaniem ekstremalnie katowanego ori(niby na 90tys km) paska rozrządu przy 75tys km max odchyłak była 6, po wymianie głowicy i rozarżadu wachania były max 2 i tyle powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będę to kontrolować co jakiś czas, a że silnika raczej nie katuje to moje obawy trochę się rozwiały :P Jeżeli wachania nie wzrosną to będę tylko bardziej pilnował mechanika przy następnej wymianie rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...