Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błąd po odpaleniu silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Generalnie problem wygląda u mnie następująco: przekręcam klucz na II - wszystko okej, ale po zapłonie zaczyna mi "wrzeszczeć błędem" i podświetla się wykrzynik na zegarach; wprawdzie nie zawsze - najczęściej jeśli auto odpalam po minimum kilku godzinach ( jeśli zapale silnik i po chwili zgaszę i znowu zapalę - nie zdażyło mi się żeby był błąd). Wszystko to zaczęło się po czyszczeniu dolotu (prawdopodobnie) - rozebrałem wszystko i poskładałem. Ostatnio skasowałem błąd: 575Ciœnienie w przewodzie dolotowym ró¿nica dorególowania - B£¥D SPORADYCZNY i miałem nadzieję, że problem się rozwiąże. Niestety wciąż mi wyję przy zapalaniu silnika i teraz nie widzę, żadnego błędu, a sprawdziłem silnik, ABS, poduszki i za bardzo chyba nie mam co więcej sprawdzać (korzystałem z programu POLSKI VAG 4.9). Proszę o porady ;)

Opublikowano

Czy stan plynow w zbiorniczkach jest ok ?

Opublikowano
  • Autor

Dokładnie ktore zbiorniki mogą wywolywac taki stan rzeczy? Ostatnio mialem hamulcowy i olej uzupelniane

Opublikowano

Jak tam akumulator?

Opublikowano
  • Autor

Miałem z nim większe problemy wczesniej i nie bylo takiego bledu, a ostatnio podladowalem do pelna i pali "jak igla" :>

Opublikowano

Ja bym podjechał do elektryka i sprawdził prąd. Ostatnio miałem identyczne objawy (potem doszło resetowanie licznika dziennego po odpaleniu) i wymiana akumulatora załatwiła sprawę.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

w momencie zapalania jak zapala się kontrolka ABS i piszczy to znak że akumulator już słaby, ale nie przejmuj się do puki nie padnie całkiem nie ma co na zapas go wymieniać, jedną dwie zimy może jeszcze przetrwa, sprawdź świece żarowe i kąt wtrysku by auto zapalało ok wtedy dłużej aku pożyje

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Świece żarowe mogę walnąć kablem od akumulatora i patrzeć za iskra tak? A te ustawianie katu doczytałem ze to niestety na kompie się nie da, wiec raczej nie dam rady xd sprawdzę jedynie jakie jest

Swoją drogą wymieniłem aku na inną uzywke i nie pada tak szybko w sensie poprzedni padał jak trzeba było podkręcić dłużej jak 5 sek <lol> a ten 6/7 wytrzymuje xD i faktycznie tak lekko mrygnie kontrolka ABS, to mnie pocieszyles kolego infem ze można tak jeździć aż padnie całkiem [emoji14]

Edytowane przez HatefulEvil

Opublikowano

coś masz nie halo, 5s kręcenie to stanowczo za długo, jeden max dwa obory wałem i silnik ma zapalać, inaczej nie może być

Opublikowano
  • Autor

Zimno było xD nie wiem czy świece działają, może też przesadziłem z tymi 5s, Jeśli normalnie odpala sekunde to powiedzmy, że przy zimnie 3s . A co do kątu wtrysku, to niby robił mi rozrząd spec co składa auta z niemiec to wydaje mi się, że to ogarnął, ale spróbuję to sprawdzić jak będę miał chwilę - gorzej jeśli będę miał to przestawić...

Edytowane przez HatefulEvil

Opublikowano

3s w zimie to tez nie jest normalne.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

Nawet ze słabym aku?


http://vaglog.pl/log_199961.html

Ustawienie pompy wtryskowej między 49 a 63 to chyba mieści się w normie?

Edytowane przez HatefulEvil

Opublikowano

ujdzie, ale wahania ponad 9 jednostek już nie, albo masz luz na kole zębatym wału, albo na klinie pompy albo coś nie halo z rozrządem

Opublikowano
  • Autor

Jakiś remont silnika wisi w powietrzu czy kwestia regulacji? ^^'


Swoją drogą czy to coś poważnego? Na co może mieć wpływ taki luz?
Opublikowano

może się skończyć wymianą silnika w najgorszym wypadku bo z rozrządem nie ma żartów, żadna kwestia regulacji, to nie tyle poważne co ważne, do skontrolowania rozrząd, może już czas na wymianę rozrządu, przy okazji wymień klin na wale pompy i spr czy koło zębate wału nie ma luzu

Opublikowano
  • Autor

W tym sek że Rozrząd miałem niedawno wymieniany. To jakie wachania są dopuszczalne?

Edytowane przez HatefulEvil

Opublikowano

np 50-59 albo 45-54 albo 20-29 czyli zakres wahania się nie może być większy niż 9 jednostek, to znaczy może być ale to świadczy że tam coś już ma luz, jeżeli nie katujesz silnika i nie przekraczasz 4000obr można się tym zainteresować dopiero przy następnej wymianie rozrządu lub gdy zakres wahań powiększy się, pewnie dla prawie wszystkich to nowoć co pisze ale podobnie jak wymiana badzo starego płynu chłodzenia-zupy na nowy może załatwić problem z zaniskim wskazaniem temp. prawie zawsze uważanym za wadliwy termostat tak samo jest i tu, u mnie wahało się max 9 jednostek i księżyc na wale miał ślady że koło miało luz, ostatnio przed zerwaniem ekstremalnie katowanego ori(niby na 90tys km) paska rozrządu przy 75tys km max odchyłak była 6, po wymianie głowicy i rozarżadu wachania były max 2 i tyle powinno być

Opublikowano
  • Autor

No to będę to kontrolować co jakiś czas, a że silnika raczej nie katuje to moje obawy trochę się rozwiały :P Jeżeli wachania nie wzrosną to będę tylko bardziej pilnował mechanika przy następnej wymianie rozrządu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.