Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świece typowo do PB, a te do LPG. [ARG]


Bose

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem :D

Jako, że samochód mam pół roku, a wcześniej miałem diesela, to przeoczyłem fakt, że w benzynie świece wymienia się częściej (regularnie?). Z racji spalania i przebiegów wrzuciłem LPG. Jeszcze przed sylwkiem chcę wymienić świece, a tu na stornie NGK niespodzianka. Są dwa rodzaje świec, a do tego wszędzie napotykam różne opinie.

1. Jedni twierdzą, że pomimo LPG lepiej kupić takie, jakie powinny być, a nie typowe do LPG- Zgadza się?

2. Jaka jest różnica w użytkowaniu jednych, a drugich?

3. Aż wreszcie ostatnie- w dieslu jeździłem jedynie na Boshowskich (raz Beru), a do PB polecane są NGK. Są ok? Nie chodzi o cenę, a o jakość ;)

4. Świece w benzyniaku wymienia się regularnie, czy są jakieś tego przesłanki mówiące, że czas na wymianę?

Na stronie NGK wyrzuciło mi takie coś:

http://www.ngk.de/nc/pl/wyszukiwarka-produktow/produktfinder/PKW/ZK_BENZINER/AUDI/A4%25201%2520%25288D2%25208D5%2520B5%2529/BKUR6ET-10/6697/

Jakieś porady? Co i dlaczego? Wolę posłuchać się bardziej doświadczonych użytkowników, aniżeli pisamaków w poradnikach :D

Dzięki wielkie! :hi:

A4 B5 '99, 1.8 ARG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece - temat rzeka. Ja nie brałbym świec "typowo do LPG" które zazwyczaj są sporo droższe bo wiele razy słyszałem że to "chłyt marketingowy". Z drugiej strony, do LPG polecają świece jedno elektrodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swiece wynienialem co 20 000tys puerw na 3elektrodowych ngk vline 24 takich jakie przewiduje fabryka ppzniej zmienilem na 1 elektrodowe denso kt20;cos takiego za namowa gazownika roznicy nie widzialem podobno sa tez denso jakies swiece po ok 27zl szt jest temat na forum ktore chodza lepiej od tych co napisalem oczywiscie dla silnika 1.8 20v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Oczywiście w silniku zasilanym gazem można stosować także tradycyjne świece do silników benzynowych. Najlepiej jednak, jeśli będą to świece jednoelektrodowe, które gwarantują wyższą energię impulsu zapłonowego (nie rozkłada się on na kilka elektrod)."

Czyli jednak nie ważne czy do LPG, czy do PB, lecz ważne aby jednoelektrodowe. Potem wyczytałem o zmieniejszeniu ciepłoty i zmniejszeniu szczeliny w świecy :mellow:. Trzeba będzie przewertować oferty i coś ustrzelić :D

Ewentualnie może zadzwonię jeszcze do zakładu, gdzie mi gaz zakładali, to może czegoś się u nich dowiem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam taki sam silnik, i świece wymieniam na NGK fabryka 3 elektrodowe. Na benzynie i na gazie chodzi identycznie. Nie ma sensu kombinować z jednoelektrodowymi.

Jak jest instalacja wyregulowana jak należy to musi być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gazie jest inna charakterystyka cieplna spalanej mieszanki.

Można i na tych od benzyny i na tych do gazu.

Osobiście uważam że świeczki należy dobrać właśnie pod kątem tego paliwa na którym jeździsz więcej czyli pod gaz.

Sam smigałem długo na gazie na świeczkach Denso o podwyzszonej ciepłocie i są chyba najlepsze z dostępnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, dzięki wielkie za odpowiedzi :hi:

Jeszczy tylko taka sprawa. NGK pokazuje przy standardowych pokazuje Odstęp elektrod:1,0 mm. Szukać z mniejszym odstępem?

I jak jest z tą ciepłotą? Jest to drugorzędna sprawa, czy tym też się kierować? I lepiej niższa czy wyższa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...