Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wąski wlew paliwa - trudne tankowaniel


vvalery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bo to pierwszy post na forum.

Zamieniłem mojego pssata na allroada i jakie było moje zdziwienie kedy facet na shellu nie mógł zatankować ON. Wlew jest jakiś wąski, ale takie same są w salonie Audi. Pistolet da się wcisnąć tak aby odgiąć blaszkę we wlewie ale dalej nie chce wejść żeby zachaczyć np. o pierwszy ząbek pistoletu. Leję na pół gwizdka bo jak docisnę to odbija. Bak był odpowietrzony w ASO i dalej tak samo muszę tankować. Nie leję na dystrybutorze dla tirów. Czy możliwe że na Belgię wlewy są ciut cieńsze. Bak i wlew są oryginalne zaznaczę.

Z góry dzięki za sugestie.

Pozdrawiam

Vvalery

P.S. Czy u Was wchodzi postolet ON do końca czy też ciasno?

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. Specjalnie pojechałem do serwisu Audi i oglądałem dwa allroady przed i po lifcie i obydwa miały blaszki. Jeden nówka wystawowy, a drugi w audi select do sprzedaży sprowadzony z Holandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest spróbować zatankować na innej stacji, możliwe że sam pistolet był naprawiany i coś sknocili (choć nie mam pojęcia co ale papraki umieją wszystko) na tym konkretnym dystrybutorze.

Edytowane przez Jakoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę tankowałem na shellu, wprawdzie tym samym, na dwu różnych dystrybutorach oraz na innej stacji i raczej jest tak samo. Cztałem coś w necie i goście piszą o technice wkladania pistoletu. Będę musiał popróbować. Thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włożysz pistolet do samego końca to... no sory ale w każdym aucie będzie "odbijać", no chyba że tankujesz TIRA

Jak sie przyjrzysz końcówce pistoletu to na jego końcu jest mały otwór - "odpowietrzenie", tym otworem jest zasysane powietrze... gdy zostanie zassane paliwo to odcina dalsze nalewanie.

Jak włożysz we wlew cały pistolet i to jeszcze na ciasno to przy szybkim tankowaniu zawsze odbije bo owy otwór po prostu zalewasz, ot cała filozofia.

Ja zawsze tankuje trzymając pistolet we wlewie w połowie jego długości i nie zdarzyło mi się żeby kiedykolwiek "odbił" albo wylał wachę :banan:

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę. Chodzi o to że pistoletu nie mogę wcisnąć do baku nawet żeby pierwszy ząbek zahaczyć. W Pasku ręce w kieszeni i się lało.

Dzięki za poradę. Chodzi o to że pistoletu nie mogę wcisnąć do baku nawet żeby pierwszy ząbek zahaczyć. W Pasku ręce w kieszeni i się lało.

Dzisiaj facet na shellu włożył pistolet i zablokowal go no i ręce w kieszeń. Pierwszy raz to zobaczyłem i mu pgratulowałem, więc jednak można.

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, jednak można :D

Wysłane z mojego GT-I9100

Grzesiek on go wsadził jakby pod kątem do wlewu. Mnie z wrażenia zatkało, ale następnym razem sam spróbuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami trzeba pokombinować, nic samo nie przychodzi ;)

Z resztą jakbyś zatankował tyle aut co ten gość na stacji to poradziłbyś sobie z zatankowaniem każdego autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi coś się wydaje że było kombinowane przy samochodzie

Jedyne co mogło być zrobione to wrzucone coś do przewodu, bo nic nie było ruszane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył wspawany od benzyniaka. [emoji12]

Nie każdy ma tak jak Ty. ?

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...