Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka koledzy :hi:

mam problem z garażowym laptopem IBM T42.
Lapka używam praktycznie tylko w garażu, mam na nim program diagnostyczny, info na temat A4.

Nie odpalałem go ok 2 m-ce, teraz przy próbie odpalenia system nie startuje, wyskakuje za to żądanie wpisania hasła



Czy chodzi o hasło biosu ? Dodam, że system XP Prof. sam stawiałem na tym lapku, hasła na bios nie było i nie ustawiałem żadnego hasła biosu, logowania... etc

Na tej stronie jest ponoć wszystko wytłumaczone, lecz kiepsko u mnie z ang. zatem prośba o rozjaśnienie tematu
http://www.ja.axxs.net/
( u mnie jest ta druga ikona z kłódką )

Gdyby jednak lapek "sam ustawił" sobie hasło do biosu, to czy jest jakiś sposób prostszy na odczytanie tego hasła niż ten?
http://www.expressit.pl/porady-komputerowe/odzyskiwanie-hasla-bios-w-laptopach-ibm-thinkpad/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zakładałeś hasło czy to snadardowe?

Jeśli standardowe to spróbuj tych:

Hasła do Bios-u IBM:
IBM
MBIUO
merlin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyciągnięcie baterii na płycie głównej na jakiś czas usunie bezpowrotnie ustawienia biosu czyt. przywróci bios do ustawień fabrycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość rozebrać lapka to go rozbierz i wyciąg bateryjkę podtrzymującą pamięć eprom :) lub botowalna plyta z pro gramem cmos cleaner :P

Wysłane przy użyciu telefonu stacjonarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładałem żadnego hasła a wcześniej przecież instalowałem system i hasła na bios nie było,

płyty butowalnej nie odpalę bo nic nie działa, przechodzi od razu do kłódki,

czytałem też, że wyjęcie jakiejkolwiek baterii nic nie pomoże, bo hasło jest w eprom,

chyba będę musiał bawić się w elektronika, a z narzędzi najlepiej młotkiem operuję... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli hasło jest na sam bios to wyjęcie baterii na kilka minut (np 10) pomoże. (nie w każdym laptopie jest możliwość wyjęcia baterii). Inaczej się ma sprawa hasła ATA password na hdd, w takim przypadku trzeba już kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami trzeba wylutować kość Bios i zaprogramować ją na zewnętrznym programatorze żeby usunac hasło.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pacjent to HP 250 G3

system Win 8 i jest hasło logowania, którego nie znam.

Mam płytę boot do odzyskiwania hasła, lecz na HP nie startuje ( zawsze przy Win 7 startowała) i teraz pytanie:

laptop ma nowszy BIOS,
jeżeli w UEFI zmienię Legacy Support ( taka podpowiedź):

when legacy support is enabled, bios will load compatibility support module csm to support legacy os such as windows 7 and dos will boot in uefi mode without csm to support newer os such as windows 8

to ruszy płyta boot do odzyskiwania hasła ? Bigosu nie narobię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...