Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działająca klimatyzacja


Daduś

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu nie działa mi klimatyzacja włacza sie lecz nie chlodzi zimnym powietrzem. Serwis klimatyzacji pełny był robiony ok 4 miesiecy temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wina kostki stacyjki może ? :)

miałeś juz podobna sytuacje ? moim zdaniem gdy by byla to kostka stacyjki to by nie zapalił auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz climatronika to sprawdz kanał 1. tam wyświetla błędy klimy. słyszałem ostatnio jak byłem oglądać audi dla kolegi z forum że klima nie włącza się poniżej 5stopni, ale nie wiem czy to prawda. no ale jak lustra grzeją od 5 w dół to klima może działać tylko powyżej 5. ja ostatnio miałem przetarty kabelek od czujnika wysokiego ciśnienia klimatyzacji, i tez klapki itd chodziły tylko na kompresor nie szło napięcie czy coś w tym stylu. wiec na początek odczytaj błedy z climatronica albo kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega pisze, jest temperatura poniżej której klima się nie załączy. Ogólnie mówiąc jest to około 5 stopni na plusie.
Serwis był robiony profilaktycznie, tylko dobicie gazu czy coś było zepsute ? Dużo gazu zostało dobite ? Może gdzieś ucieka i już tego gazu nie ma, wtedy też się nie załączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się nie włącza jak jest poniżej 5 stopni na dworze. Sprawdź czy masz błędy na klimatroniku. Wciśnij jednocześnie przycisk recyrkulacji i strzałkę nawiew góra, wtedy na wyświetlaczu temperatury pokaże ci się jak dobrze pamiętam 1c i wtedy wciskasz przycisk recyrkulacji i patrzysz co ci się pokazało na wyświetlaczu temperatury. Jeżeli to będzie .0 to znaczy, że nie masz błędów w klimatroniku jeżeli pokaże się coś innego znaczy, że masz błędy w klimatroniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima juz nie wlacza sie od dłuszego czasu gdy bywalo po 18'C (stopni), próbowałem sie laczyc z klimatronikiem przez program ''opolski vag '' ale nie mogl sie polaczyc a klimatronik posiada pare bedów ktorych nie usune poniewaz klimatronik jest z drugiego liftu a ja mam auto przedliftowe i byl on zakladany i brakuje czujnikow. Zczytałem błedy klimatronikiem przez kombinacje kodów i pokazało takie błedy :

20,1 7,1 50,3 6,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij VAGa i Sprawdz czy w ogóle masz czynnik w ukladzie.

jezeli jest to podaj 12V bezposrednio na cewkę, jak nie zaskoczy to wiadomo co jest grane

A jak zaskoczy to trzeba szukac dalej

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij VAGa i Sprawdz czy w ogóle masz czynnik w ukladzie.

jezeli jest to podaj 12V bezposrednio na cewkę, jak nie zaskoczy to wiadomo co jest grane

A jak zaskoczy to trzeba szukac dalej

chodzi Ci o sprawdzenie kompresora klimatyzacji ? a gdzie dokladnie podać mu 12 v ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor od klimy ma wtyczke

Wystarczy ja rozpiac i podac 12v

Bedzie slychac czy cewka działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sprawdze to jutro, dzisiaj udalo sie polaczyc vagiem z klimatronikiem i takie bledy pokazalo;

76d76a56f12d.jpg

Edytowane przez dadus121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepne sie pod temat zeby nie zakładać specjalnie nowego, też mi nie działa klima pojawia sie tylko śnieżka ale spręzarka sie nie włącza ani wentylator, w błędach na panelu mam błąd 8.5 czy to może być powodem tego? Komputerem udało mi sie zasterowac sprzęgło kompresora tylko od razu sie wylączył. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...