Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chwilowo traci moc przy zmianie biegów


grzegorzzewski

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna mam A4 B6. Wiele nim nie pojeździłem, ale kiedy założyli mi instalację gazową BRC od razu wyczułem różnicę w czasie zmiany biegów, zwłaszcza kiedy auto jest zimne. Na LPG muszę uważać, żeby mi auto na jedynce nie zgasło przy szybkim puszczaniu sprzęgła. Tego problemu nie mam na benzynie. Poza tym przy zmianie biegów na wyższe, moment po zmianie, czuję jakby chwilową "dziurę". Czy to można jakoś wyregulować, upodobnić do jazdy na benzynie? Jak nie zmieniam biegów jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Facet wziął auto, pojechał na 25 minut z kompem, podregulował (coś tam mapował) i autko teraz jeździ bez zarzutów. Żadnego tracenia mocy przy zmianie biegów. I jak zimny też dobrze chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, dziś jadę do gazownika niech ustawi. Bo 1 dzień po założeniu było ok, natomiast już na 2 dzień właśnie z rana jakieś dławienie, zwłaszcza na zimnym silniku, przy małych obrotach (zaraz po zmienie biegów), gdy dodaje gazu (szarpnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od gazownika jak nie wyreguluje dobrze gazu to będzie szarpanie itd. u mnie jest tak wyregulowany gaz, że nie ma odczucia kiedy przełącza się z benzyny na gaz. Jak masz na gwarancji instalację to jak tylko coś się dzieje, to od razu jedź do gazownika i niech reguluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przełączaniem benzyna-gaz nie było problemu, natomiast była dziura w momencie zmiany biegów. Od czasu jak mi gazownik wyregulował, to zrobiłem jakieś 4 tys. km i wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem jechać do gazownika, lecz nie było czasu. Problem zniknął, gdy zatankowałem benzyny i gazu do pełna . Co było przyczyną ? nie wiem. Jeżdżę już kilka dni i nie ma problemu. Co najmniej dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam podobny problem przy zmianie biegów... W pierwszych dniach zakupu raz mało co zębów na szybie nie zostawiłem tak potrafi szarpnąć... :facepalm: Nie no moze nie aż tak, ale... Ale to nie jest normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam podobny problem przy zmianie biegów... W pierwszych dniach zakupu raz mało co zębów na szybie nie zostawiłem tak potrafi szarpnąć... :facepalm: Nie no moze nie aż tak, ale... Ale to nie jest normalne

Jedź to gazownika gdzie zakładałeś instalacje niech Ci podepnie kompa i wyreguluje może wypadają zapłony albo mapy są źle ustawione i tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...