Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.6 ADP 1996r] niska temperatura silnika podczas jazdy.


Adriano007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów. Ostatnio gdy temperatura powietrza w dzien nie przekraczała 20 stopni cel. podczas jazdy zauważyłem że wskaźnik temperatury silnika nie może dojś do temperatury 90 stopni. Temperaturę jaką wskazuje to jest 45 stopni. Nie wiem czy tak to ma byc (zimne dni, duża prędkoś na trasie) czy może jest to jakaś awariia. Jeśli jeżdze po mieście temperatura silnika jest ok i wynosi 90 stopni cel.

Proszę o pomoc w tej sprawie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat,osłony nie mają nic do tego.samochód nagrzany,czy stoi ,jedzie,czy w korku się porusza powinno byc 90stopni ani grama wiecej i mniej.

90-93 a nawet czasem 94 :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogła wymiana termostatu i czujnika temperatury

poczytaj bo tutaj o tym juz pisałem http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_afn_problem_z_temp_cieczy_chlodzacej_nie_trzyma_stalej_temp_prosze_o_rady-t16767.0.html;msg503423#msg503423

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktorys z Was wkleic przykladowy link z jakiejs stronki www gdzie jest oferta kupna takiego termostatku zeby wiedzial czego mam szukac (jak to wyglada bo na allegro sa jakies rozne "warianty" ) bo u mnie tez silnik nagrzewa sie do 60st i dopiero w korku wskakuje do 90st wiec pewnie tez mam to ustrojstwo do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inter-cars, zreszta wszedzie to kupisz, pare złoty zapłacisz

jak nie termostat to jeszcze czujnik masz do wymiany na nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za informacje. A tak na marginesie czy termostat da rady wymieni samemu? Sorki za tak banalne pytanie ale ja sie nie oriętuje w tych sprawach.

Raz jeszcze dzięki. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktorys z Was wkleic przykladowy link z jakiejs stronki www gdzie jest oferta kupna takiego termostatku zeby wiedzial czego mam szukac (jak to wyglada bo na allegro sa jakies rozne "warianty" ) bo u mnie tez silnik nagrzewa sie do 60st i dopiero w korku wskakuje do 90st wiec pewnie tez mam to ustrojstwo do wymiany.

Nowy w ASO to koszt 97 zł :(... Właśnie taki zamówiłem :decayed:...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za pomoc i fachowe porady. Juz jestem umówiony do mechanika przy okazji wymiany rozrządu wymienie termostat. Mam nadzieje że po tym zabiegu wszystko będzie chulać tak jak się należy. Szacun i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...