Skocz do zawartości
IGNOROWANY

automat szarpie


ero4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam audi z 05.2004r. 131 KM I nie wiem właśnie czy tiptronic czy multi, bo każdy mówi co innego.
Ma 6 wirtualnych przekładni + czuć delikatnie ślizgajacę się sprzęgło i lekkie zmiany biegów wiec stawiam na tip, szczególnie ze to model z maja.
Ale nie o tym, przy ruszaniu (tylko po odpaleniu silnika) auto nie ma jakby mocy.
Chce cofać a auto jakby z ręcznym jedzie, ruszam do przodu auto bez mocy (choćby gaz wcisnąc w deche) .
Dopiero po ok 5-10m czuje na pedale gazu takie jakby szarpniecie i auto jedzie normalnie.
Nigdzie nie mogę znaleźć podobnego problemu, proszę o pomoc. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tip był tylko w quattro. a jak masz multi to przepraszam ale nie pomoge i chyba nie wielu pomoże bo te skrzynie to najsłabszy element audi w całej historii marki. ale sprawdż skrzynie na komputerze bo nie wierzę że przy takich objawach nie wywala błedów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem. A co do skrzyni to ponoc po 2004r audi z 6 przekładniami to tip a z 7 multi. I to chyba jedyny tip bez quattro. Sprawdzę na komputerze i dam znać. Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do skrzyni to ponoc po 2004r audi z 6 przekładniami to tip a z 7 multi. I to chyba jedyny tip bez quattro.

usłyszałeś to od hanlarza? w b7 tez były te same chu..owe multi kulti bez trwałości i charakteru. jak nie masz quattro nie masz też tipa. a jak skrzynia zacznie sie sypać to w miarę możliwości zmien na manual. bo multi kupisz następna nie wiadomo w jakim stanie a remont to szkoda kasy przy tym samochodzie. sprawdzaj błędy. jak damy radę to pomożemy.

Edytowane przez robitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz szczęście:P. a tak serio to może znajdzie się ktoś kto rozstrzygnie tą kwestie? tzn kiedy skończyli ładować multi lub jaka jest zasada czy ktoś ma multi czy tipa?. ale co do kolegi skrzyni to dalej uważam że ma on tam multitronica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest jedna i prosta:

ośka - multitronic

quattro - tiptronic.

NIe ma ustępstw w b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ero4 , jak byś prawidłowo wypełnił profil to ułatwił byś sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek stan i poziom oliwy w aftomacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to jest w multi bo nie miałem. Ale miałem takie objawy w pasku ze skrzynią trip i u mnie była to wina sterownika skrzyni a mianowicie jego zawilgocenia. Po wyczyszczeniu i osuszeniu problem znikał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam audi z 05.2004r. 131 KM I nie wiem właśnie czy tiptronic czy multi, bo każdy mówi co innego.

Ma 6 wirtualnych przekładni + czuć delikatnie ślizgajacę się sprzęgło i lekkie zmiany biegów wiec stawiam na tip, szczególnie ze to model z maja.

Ale nie o tym, przy ruszaniu (tylko po odpaleniu silnika) auto nie ma jakby mocy.

Chce cofać a auto jakby z ręcznym jedzie, ruszam do przodu auto bez mocy (choćby gaz wcisnąc w deche) .

Dopiero po ok 5-10m czuje na pedale gazu takie jakby szarpniecie i auto jedzie normalnie.

Nigdzie nie mogę znaleźć podobnego problemu, proszę o pomoc. Co to może być?

Miałem identyczny objaw. Sprawdź czy skrzynia na chwilę po ruszeniu pozwala Ci wrzucić w trybie manualnym pierwszy bieg (domyślam się, że nie), ale jak przekraczasz prędkość około 10-15 km/h odczuwasz jakby nagle "napęd się zapiął" i auto zaczyna normalnie jechać, tak jakby jechało od drugiego biegu.

Na 99% jest to sterownik. Ja swój oddawałem do regeneracji, polecam gościa z Zielonej Góry. Po naprawie wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...