Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

automat szarpie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam audi z 05.2004r. 131 KM I nie wiem właśnie czy tiptronic czy multi, bo każdy mówi co innego.
Ma 6 wirtualnych przekładni + czuć delikatnie ślizgajacę się sprzęgło i lekkie zmiany biegów wiec stawiam na tip, szczególnie ze to model z maja.
Ale nie o tym, przy ruszaniu (tylko po odpaleniu silnika) auto nie ma jakby mocy.
Chce cofać a auto jakby z ręcznym jedzie, ruszam do przodu auto bez mocy (choćby gaz wcisnąc w deche) .
Dopiero po ok 5-10m czuje na pedale gazu takie jakby szarpniecie i auto jedzie normalnie.
Nigdzie nie mogę znaleźć podobnego problemu, proszę o pomoc. Co to może być?

Opublikowano

chyba tip był tylko w quattro. a jak masz multi to przepraszam ale nie pomoge i chyba nie wielu pomoże bo te skrzynie to najsłabszy element audi w całej historii marki. ale sprawdż skrzynie na komputerze bo nie wierzę że przy takich objawach nie wywala błedów.

Opublikowano

masz raczej multi
tipy były w Quattro
są jakieś błędy w skrzyni ?

Opublikowano

uzupełnij profil

quattro tip, FWD multi

Opublikowano
  • Autor

Nie sprawdzałem. A co do skrzyni to ponoc po 2004r audi z 6 przekładniami to tip a z 7 multi. I to chyba jedyny tip bez quattro. Sprawdzę na komputerze i dam znać. Dziekuje za pomoc.

Opublikowano

A co do skrzyni to ponoc po 2004r audi z 6 przekładniami to tip a z 7 multi. I to chyba jedyny tip bez quattro.

usłyszałeś to od hanlarza? w b7 tez były te same chu..owe multi kulti bez trwałości i charakteru. jak nie masz quattro nie masz też tipa. a jak skrzynia zacznie sie sypać to w miarę możliwości zmien na manual. bo multi kupisz następna nie wiadomo w jakim stanie a remont to szkoda kasy przy tym samochodzie. sprawdzaj błędy. jak damy radę to pomożemy.

Edytowane przez robitl

Opublikowano

ja mam a4 sedan 2007 r i mam tiptronic

Opublikowano

to masz szczęście:P. a tak serio to może znajdzie się ktoś kto rozstrzygnie tą kwestie? tzn kiedy skończyli ładować multi lub jaka jest zasada czy ktoś ma multi czy tipa?. ale co do kolegi skrzyni to dalej uważam że ma on tam multitronica.

Opublikowano

Zasada jest jedna i prosta:

ośka - multitronic

quattro - tiptronic.

NIe ma ustępstw w b6

Opublikowano

Kolego ero4 , jak byś prawidłowo wypełnił profil to ułatwił byś sprawę.

Opublikowano

Na poczatek stan i poziom oliwy w aftomacie.

Opublikowano

nie wiem jak to jest w multi bo nie miałem. Ale miałem takie objawy w pasku ze skrzynią trip i u mnie była to wina sterownika skrzyni a mianowicie jego zawilgocenia. Po wyczyszczeniu i osuszeniu problem znikał.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam. Mam audi z 05.2004r. 131 KM I nie wiem właśnie czy tiptronic czy multi, bo każdy mówi co innego.

Ma 6 wirtualnych przekładni + czuć delikatnie ślizgajacę się sprzęgło i lekkie zmiany biegów wiec stawiam na tip, szczególnie ze to model z maja.

Ale nie o tym, przy ruszaniu (tylko po odpaleniu silnika) auto nie ma jakby mocy.

Chce cofać a auto jakby z ręcznym jedzie, ruszam do przodu auto bez mocy (choćby gaz wcisnąc w deche) .

Dopiero po ok 5-10m czuje na pedale gazu takie jakby szarpniecie i auto jedzie normalnie.

Nigdzie nie mogę znaleźć podobnego problemu, proszę o pomoc. Co to może być?

Miałem identyczny objaw. Sprawdź czy skrzynia na chwilę po ruszeniu pozwala Ci wrzucić w trybie manualnym pierwszy bieg (domyślam się, że nie), ale jak przekraczasz prędkość około 10-15 km/h odczuwasz jakby nagle "napęd się zapiął" i auto zaczyna normalnie jechać, tak jakby jechało od drugiego biegu.

Na 99% jest to sterownik. Ja swój oddawałem do regeneracji, polecam gościa z Zielonej Góry. Po naprawie wszystko OK.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.