Skocz do zawartości
IGNOROWANY

błąd ABS i czerwony wykrzyknik na fis


xXPiotrekXx19

Rekomendowane odpowiedzi

witam dzisiaj podczas powrotu z uniejowa do łodzi podczas jazdy zapaliła mi się lampka ABS i czerwony wykrzyknik na fisie nie myśląc długo zatrzymałem auto i sprawdziłem płyn hamulcowy czy jest był ok czy pod autem koło każdego koła czy nie wisi żaden przewód ale wszystko jest jak najbardziej w porządku wiec ruszyłem w drogę dalej lecz nie pędząc jakoś bo jak zrobiłem próbę to nie załączał się ABS tylko przy gwałtownym hamowaniu koła stały w miejscu.Po dojechaniu do domu podłączyłem vag-a i pokazało mi błąd 00287 i z tego co zrozumiałem czytajac po angielsku to że coś w tylnym prawym kole czy mógł by mnie ktoś naprowadzić co w takim wypadku najlepiej sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w tylnym prawym kole świruje Ci czujnik ABS u który ma oznaczenie G44.

Sprawdź go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że przewód od czujnika jest uszkodzony i zwiera do masy ,lub sam czujnik padł ewentualnie przestawił się i jest za daleko od koronki.Sprawdź ustawienie czujnika ma być 0,6-0,8mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdzę a powiedzcie czy tak ma być że jak jest ten błąd to że na innych kołach też abs nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem sprawdzić i po zdjęciu koła nie widziałem jakiego kolwiek uszkodzenia okablowania czujnika tylko zauważyłem że czujnik jest lekko wysunięty więc go dobiłem i błąd zgasł ale po zakręceniu tarczą ponownie go wypycha i wyjąłem go całkowicie i na koronce widać w jednym miejscu wytarte jak i na czubku czujnika wytarte czyli teraz pewnie czeka mnie wymiana tej koronki. wieczorkiem mam zamiar iść do garażu i zdjąć tarczę tylko muszę coś wykombinować bo śruby od piast nie chcą puścić macie może jakieś dobre patenty już próbowałem je opukać trochę oraz psikałem wd 40


już wszystko ogarnąłem jednak okazało się jak kolega jacek przewidywał że koronka i tak też tyło u mnie tylko że nie wiem jakim cudem ta koronka się lekko zsunęła i dlatego czujnik wypychał i wariował ale koronke zamontowałem tak jak powinno być i oczyściłem i zamontowałem czujnik ale musiałem go później lekko wysunąć bo z początku dobiłem go do końca i łapał abs za wcześnie nawet jak sie dojeżdżało do świateł lekko hamując.

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...