Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świecąca się kontolka silnika...


Carire

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie wiem co może być przyczyną ale dzisiaj zapaliła mi się taka żółta kontrolka i nie wiem co może być przyczyną...

Silnik nie dławi się, chodzi równo, nie przerywa bo sprawdzałem do odcięcia równo idzie...

mieliście podobnie?

mam lpg zainstalowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij kompa to się dowiesz. Może to być powiązane z gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy tylko jak ta kontrolka się siwci bo jak mi zgaśnie to lipa chyba? co myślisz że może być przyczyną?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak mam, wszelkie próby diagnozy kompem nie przynosiły odpowiedzi, dwóch rożnych serwisantów, próbowało trzema kompami, żadnych błędów, więc ocena jest taka, że jest to najprawdopodobniej informacja o złej mieszance spalin bo jest gaz, kontrolka czasami znika i zawsze pojawia się gdy auto ma więcej pracy, tzn.: jest załadowany albo jest bardzo zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale słuchaj autem już zrobiłem na gazie prawie 10.000 km i dopiero teraz taka kontrolka sie włączyła... i narazie nie gaśnie, świeci sie od wczoraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapachany katalizator i przez to niewydajny. Fliterki gazu: lotny i ciekły dawno zmieniane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapachany katalizator i przez to niewydajny. Fliterki gazu: lotny i ciekły dawno zmieniane?

w sensie w czerwcu wtedy kiedy był zakładany gaz i od tego czasu zrobiłem 6.500 km i nic nie wymieniałem,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tak samo 1.8T + LPG ...
Byłem u znajomego skasował błąd. Do momentu kiedy jeździłem na benie było Ok. Gdy przełączyłem na LPG po jakimś czasie zaświeciła kontrolka - to jest błąd sondy Lambdy. Podobno można ustawić tak gaz żeby kontrolka się nie zapalała. Druga opcja założyć drugi czujnik - sondę Lambdę. Jedną dla benzyny a drugą do LPG i wtedy na pewno już nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że najlepszą opcją jest regulacja LPG u kogoś kto ogarnia bez problemu 1.8T jeżeli na benzynie jest ok a na gazie zapala się kontrolka to wina leży w ustawień LPG w Poznaniu jest gość polecany na forum LPG, dodam tylko że na gazie mam 25 tyś przelatane i nigdy nie widziałem kontrolki podczas jazdy. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam pierwszy sposób. Masz mapy do korekcji bo pewnie rozjechane. O drugim sposobie ??? się po prostu nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...