Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Brak mocy, straszne dymienie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie,

Odpaliłem rano samochodzik, pojeździłem... Po kolejnym odpaleniu poczułem, że silnik jest słaby nie reaguje na pedał gazu. Pomyślałem, że pewnie filtr paliwa... Wymieniłem, pali na raz i po kilku sekundach całkowicie traci moc, jednocześnie okropnie dymi i w dodatku śmierdzi.... :( Podłączyłem pod kabelek i nie wykazuje żadnych błędów. Poczytałem forum. Podmieniłem przepływomierz, odłączyłem czujnik temperatury i niestety bez powodzenia. Logów niestety nie zrobię ponieważ po jakieś chwili silnik bardzo brzydko chodzi, obroty spadają i boję się, żeby czegoś nie uwalić. Bardzo proszę o wskazówki,

pozdrawiam

Opublikowano

Jaki kolor dymu masz i po co odłączałeś czujnik temperatury ?

Opublikowano
  • Autor

Jaki kolor dymu masz i po co odłączałeś czujnik temperatury ?

no raczej ciemny - czarny... i strasznie śmierdzi

Opublikowano

no raczej ciemny - czarny...

Może coś z turbiną.

Kopci na biegu jałowym ?

Poza tym zrobiłbyś chociaż logi statyczne i BS skoro dynamicznych nie za bardzo się da zrobić:

http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html

Opublikowano
  • Autor

4eaa021d6a8c93cfm.jpg

a0a52d48f3b375b4m.jpg

a82bef6a3cb19b00m.jpg

takie coś udało mi sie zrobić, nie wiem czy to dobrze zrobiłem..

Opublikowano

011 jeszcze podrzuc.

Opublikowano
  • Autor

011 jeszcze podrzuc.

niestety dzisiaj już tego nie zrobię, poneiważ samochód zostawiłem we frrmie bo nie dało sie nim jechać :(

Opublikowano

Siema jeżeli nie ma mocy to nie trzyma ciśnienia albo przewody do turba albo servo nieszczelne. Turba jak nie chodzi to nie chodzi wcale

Opublikowano

A może dogrzejesz silnik, bo 41 stopni to lekko za mało.

Wiem, że nie możesz zbytnio jeździć, ale ciężko coś wywnioskować będzie.

Poza tym BS zrób.

Druga sprawa, to musiałby to fizycznie (silnik i jego zachowanie) przede wszystkim ktoś zobaczyć.

Opublikowano
  • Autor

A może dogrzejesz silnik, bo 41 stopni to lekko za mało.

Wiem, że nie możesz zbytnio jeździć, ale ciężko coś wywnioskować będzie.

niestety go nie dogrzeje, ponieważ po kilkudziesięciu sekundach brzydko chodzi :( poza tym obroty cały czas spadają i podejżewam, że zanim go zagrzeję to zgaśnie. W późniejszej fazie brzydko chodzi, szarpie silnikiem.... i go gaszę :( i wytrułbym całą okolicę :D na wskutek nadmiernego zadymienia i smrodu :P

Opublikowano

korekcje sa prawidlowe, wiec wszystkie cylinry chodza w takich samych warunkach.

sprawdzilbym dolot.

i czy przypadkiem niejest zapchany filtr powietrza jakas wrona albo kotem.

grupa 011 duzo wyjasni, sprobuj na chwile zrobic BS 011.

Opublikowano

Z 003 widać ze masa powietrza jest dosc niska. :mysli: Padl LMM lub jest dziura w dolocie. Na poczatek podmien przepływomierz :good: na jakiś dobry.

Opublikowano
  • Autor

Z 003 widać ze masa powietrza jest dosc niska. :mysli: Padl LMM lub jest dziura w dolocie. Na poczatek podmien przepływomierz :good: na jakiś dobry.

przepływomierz podmieniłem z innego silnika AVF i niestety różnicy nie było :( A co to jest LMM ?

Dołączam jeszcze odczyt z 011:

8b847eeb9b31e22cm.jpg

Opublikowano

dziura w dolocie jak byk[br]Dopisany: 01 Październik 2008, 16:36_________________________________________________mogles zrobic jeszcze BS 011 wtedy byloby to widac na 100%

Opublikowano

Podnos maske do gory i szukaj dziury w dolocie. Moze jakas zlaczka lub obejma puscila?[br]Dopisany: 01 Październik 2008, 16:41_________________________________________________

A co to jest LMM

To jest właśnie przepływomierz :tongue4:

Opublikowano
  • Autor

dziura w dolocie jak byk[br]Dopisany: 01 Październik 2008, 16:36_________________________________________________mogles zrobic jeszcze BS 011 wtedy byloby to widac na 100%

jest i BS 011, proszę:

d7f92f5f763d0c3dm.jpg

Opublikowano

:decayed:

dziura w dolocie jak byk[br]Dopisany: 01 Październik 2008, 16:36_________________________________________________mogles zrobic jeszcze BS 011 wtedy byloby to widac na 100%

jest i BS 011, proszę:

d7f92f5f763d0c3dm.jpg

No i wszystko jasne. Szukaj nieszczelności.

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję serdecznie za udzieloną pomoc i wskazówki. Jutro z rana zabieram się za szukanie... :)

Opublikowano

Dziękuję serdecznie za udzieloną pomoc i wskazówki. Jutro z rana zabieram się za szukanie... :)

Jak juz coś znajdziesz to koniecznie się pochwal i rzuc jakieś foty poglądowe :wink4:

Opublikowano

u ciebie wyglada, ze cos sie odczepilo. zupelny brak cisnienia. obejrz wlot i wylot z IC. wyjscie z turbiny, wejscie na kanal poprzeczny za zderzakiem. slowem krok po kroki od zaworu egr az do turbawki. jezeli nic nie znajdziesz od gory, niestety trzeba bedzie zdjac oslone dolna silnika i zagladac od spodu.[br]Dopisany: 01 Październik 2008, 17:24_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/b5_1z_czarny_dym_z_rury_wydechowej-t45063.0.html;msg513117#msg513117

zobacz jaka jope mial kolega w dolocie. :decayed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.